З України різко скоротився експорт лісоматеріалів під виглядом дров

08.08.2018 13:08
 • За його словами, у червні 2018 року в середньому протягом доби оформлювалося в режимі експорт понад 2,8 тис. тонн вантажів, у липні ж цей показник скоротився до 1,5 тис. тонн, а за період з 23 липня (посилення заходів) по 6 серпня середньодобовий показник склав 0,8 тис. тонн. Отже середньодобовий експорт зменшений втричі у порівнянні з червнем.

  «Ми фіксуємо суттєве скорочення експорту паливної деревини. Якщо у червні було експортовано 84,3 тис. тонн паливної деревини, то вже у липні ця кількість скоротилася до майже 46 тис. тонн. Лише за два останні тижні, з 23 липня по 6 серпня, показник експортованої паливної деревини скоротився до 11,2 тис. тонн. Такий різкий спад свідчить про перекриття каналів нелегального експорту деревини”, – важає Василь Поїзд.

  Протягом 7 місяців 2018 року митницями ДФС порушено 45 справ про порушення митних правил на загальну суму близько 40 млн грн. У 2017 році кількість порушених справ склала 163 на суму 20 млн грн. Застосовано стягнень (штрафів та конфіскацій) на суму 2,6 млн. грн.

  Нагадаємо про те, що 4 липня Верховна Рада ухвалила закон про введення кримінальної відповідальності за експорт лісу-кругляка. До закону також включили норму про заборону експорту паливної деревини (дров). Однак президент Петро Порошенконаклав вето на закон і запропонував вилучити положення про заборону експорту дров, оскільки ця норма суперечить зобов’язанням України перед СОТ і перед Європейським Союзом.

   

  Детальніше про ситуацію в лісовому господарстві України читайте в матеріалі агентства Agronews “Експорт деревини до ЄС: хто знищує ліси України“.

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: