В Українські еко продукти кладуть фосфати і барвники

06.08.2018 09:53
 • Журналісти телеканалу разом з представником з контролю за дотриманням прав споживачів відвідали магазини органічних продуктів у Київський області і виявили, на прилавці одного із них сиркову масу із ароматизатором у складі. Хоча за правилам органічні продукти не можуть містити у своєму складі хімічні консервантів, барвниіків і ароматизаторів. При цьому ця сиркова маса виявилась на 50% дорожчою ніж аналогічні товари в звичайних магазинах.

  «Якщо є у складі ароматизатори по законодавству це не екопродукт», – прокоментував телеканалу експерт з контролю дотримання прав споживачів.

  При цьому журналісти виявили на прилавку магазину ковбасу із харчовами фосфатами у складі вартістю 265 гривен за кілограм.

  «Фосфатів в органічній продукції не може бути зовсім», – відмітив експерт.

  На прилавку була і продукція з маркуванням “органік” із зеленим “євро-листком”. Справжність цих товарів повинна підтверджуватися сертіфактом, проте в магазині його надати не змогли.

  За новим українським законом, крім європейської маркування, виробники зможуть отримати український державний логотип органічних продуктів. Для цього потрібно буде звернутися в службу сертифікації.

  “Якщо ми говоримо про виробництво рослинницької продукції, це займе три роки перехідного періоду, після цього, якщо не буде ніяких порушень, то є велика надія, що ви отримаєте органічний сертифікат”, – розповідає голова правління Федерації органічного руху в Україні Євген Милованов.

  Такий сертифікат “органічності” видають на рік. Без документа за продаж продуктів з назвами “біо” і “еко” – штрафуватимуть. Для юридичної особи-виробника, стягнення сягатиме 30 тисяч гривень, а для підприємця – майже 20 тисяч гривень.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: