Через негоду в Україні взлетіли ціни на цибулю

02.08.2018 12:20
 • Відмічається, що реалізація ранніх сортів цибулі вже завершилася, тоді як до збору більш пізнього лука аграрії не могли приступити через несприятливі погодні умови.

  Так, за даними щоденного моніторингу агентства, тільки з початку поточного тижня цибулю в Україні подорожчав в 1,2 рази. Сьогодні фермери південного регіону вже ведуть відвантаження по 6-6,50 грн / кг (0,19-0,20 євро / кг). Для порівняння: тиждень тому ціни на цибулю стартували від 5 грн / кг (0,16 євро / кг).

  Крім активного попиту, подорожчання цибулі провокує також вельми обмежена пропозиція якісної продукції. Так, з-за сильних дощів в останні кілька тижнів на полях почали стрімко розвиватися грибкові захворювання. При цьому виробники не мали можливості провести своєчасні обробки через надлишок вологи на полях.

  В результаті більшість виробників призупинили подальшу реалізацію, а деякі фермери південних регіонів України і зовсім прийняли кардинальне рішення переорати цибульні поля.

  Як відзначають аналітики проекту, скорочення пропозиції цієї продукції на ринку і помітне погіршення якості вже призвели до того, що ціни на цибулю в 1,5 рази вище, ніж в аналогічний період минулого року.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: