Україна очолила список нелегальних експортерів чорної ікри до ЄС та США

02.08.2018 09:51
 • Проте, у дослідженні також зазначено, що у 81% випадків у країни ЄС, та у 95% випадках в США імпорт ікри відбувається без зазначення країни її походження.

  Дослідження, презентоване у Женеві, продемонструвало, що необов’язковість маркування чорної ікри за міжнародним стандартом CITES у ключових країнах розповсюдження осетрових дуже полегшує незаконну торгівлю нею.

  Як зазначила Наталія Гозак, координатор напряму «Дика природа» WWF в Україні та проекту «Життя дунайським осетровим», у відповідності до CITES, в Україні необхідно ввести обов’язкову систему маркування продукції для виробників чорної ікри. Поки ж така система маркування запроваджується добровільно.

  За її словами, вона має включати обов’язкову генетичну паспортизацію плідників, процедуру перевірки продукції на ринку та централізовану систему відстеження походження продукції.

  Автори дослідження вимагають, щоб правоохоронні органи європейських країн посилити контроль за ввезенням чорної ікри, а особливо з Російської федерації, України, Казахстану, Ірану та Азербайджану

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: