В Україні зменшились посівні площі під соєю

01.08.2018 13:43
 • Соя – експортоoрієнтована культура, то ж зменшення посівних площ призведе до скорочення експортної виручки на 5,7 млрд грн. Крім того, соя збагачує ґрунт азотом, то ж зниження посівних площ під культурою змусить аграріїв понести додаткові витрати в розмірі 0,9 млрд грн на підживлення ґрунту та негативно позначиться на дотримання сівозміни.

  Основною причиною суттєвого скорочення стали «олійні правки», що відмінили повернення ПДВ при експорті культури. Нагадаємо, що 21 грудня 2017 року Верховна Рада Україна прийняла поправки, які тимчасово звільнятимуть від ПДВ операції з вивезення за межі митної території України в режимі експорту: з 1 вересня 2018 року по 31 грудня 2021 року соєві боби, з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2021 року насіння ріпаку.

  «Скорочення посівних площ в результаті знайде своє відображення в обсягах валового збору, переробки та експорту. Боротьба виробників за прозорі та чесні правила гри наразі залишилася без остаточного результату, оскільки Президентом України так і не був підписаний законопроект 7403-д, який частково убезпечить виробників сої від прогнозованих втрат», – прокоментував Петро Лахай, експерт аграрних ринків Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

  Разом з тим УКАБ від імені компаній-членів закликав Президента України Петра Олексійовича Порошенко в найближчі терміни підписати законопроект 7403-д та зняти напруження у галузі. «Закликаємо вберегти економіку України від недоотримання валютних надходжень від експорту сої та продуктів її переробки. Даний крок забезпечить стабільні та прозорі правила гри для українського фермера та надасть впевненість у завтрашньому дні», – йдеться у зверненні Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: