Зібрати – це тільки півсправи: аналіз ринку елеваторів у Вінницькій області

27.07.2018 15:36
 • Вінницька область є одним з регіонів України, що найбільш динамічно розвивається. У 2017 році підприємства області на 8,1% збільшили виробництво промислової продукції в порівнянні з 2016-м. Зростання обороту роздрібної торгівлі за цей же період склав 11% і був на 2,2 процентних пунктів вище середніх темпів по країні. Що особливо важливо для України, так це позитивний зовнішньоторговельний баланс області, який за 11 місяців 2017 року склав $743 млн. Продукцію, вироблену на Вінничині, знають в 140 країнах світу. Цього вдалося досягти в тому числі і завдяки потужному аграрному сектору регіону.

  Сільське господарство у Вінницькій області ведеться на площі два мільйони гектарів, з них 1,7 млн ​​га – це чорноземи. Тут знаходиться 21% чорноземного фонду країни. Тому немає нічого дивного в тому, що 90,7% сільськогосподарських угідь регіону відведено під ріллі.

  Велика увага приділяється вирощуванню на цих землях зернових культур, основні з яких кукурудза, пшениця і ячмінь. Їм відведено 41,8%, 40,2% і 12,4% всіх посівних площ під зернові відповідно. У 2017 році відбулося досить значне скорочення площ під останні дві названі культури, в той же час зросли посіви кукурудзи, зернобобових, гречки та жита.

  Для зберігання вирощеного врожаю зернових області необхідні елеватори. Їх у Вінницькій області 79 одиниць, загальною потужністю в 8,2% від усіх зерносховищ України. Велика частина елеваторів Вінниччини розраховані на прийом не більше 40 тис. тонн зерна, що пояснюється потребами місцевих суб’єктів ринку. Потужних елеваторів, на яких можна розмістити понад 100 тис. тонн, всього п’ять.

  За результатами дослідження ринку елеваторів регіону з’ясувалося, що 54% ​​його обсягу забезпечується трьома найбільшими учасниками – Tesslagroup, МХП і Укрпромінвест-агро. Найкраще забезпечені зерносховищами Вінницький, Немирівський, Гайсинський, Липовецький, Калиновський і Шаргородський райони. У Черновецькому і Ямпільському районах елеватори відсутні і місцеві агрогосподарства змушені возити зерно на зберігання до сусідів, що ускладнюється слаборозвиненою транспортною інфраструктурою.

  В цілому, Україна забезпечена елеваторами на 58,55% від потреби. Тому будівництво нових і реконструкція наявних зерносховищ є актуальним завданням для всіх регіонів країни, в тому числі і для Вінницької області.

  За матеріалами: Pro-Consulting 

   

   

   

   

   

   

   

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: