В Україні катастрофічно знизилась ціна на мед

27.07.2018 13:00
 • Розповіді про ніби-то падіння цін на світовому ринку, розраховані на „лохів”, бо за даними фіскальних органів з початку нинішнього року по травень було експортовано 15 тисяч тонн солодкого українського золота  при середній ціні 2,2 долари за кілограм. Тому вітчизняний пасічник вправі розраховувати хоча б на півтора долара за кілограм, а то і на 1,7 $. Адже минулорічних перехідних запасів лишилось не багато, а цьогорічний збір меду прогнозують меншим через чисельні потрави та погодні умови. Тому експерти медового ринку радять пасічникам не поспішати з реалізацією, купувати діжки, закладати в них продукцію і чекати осені, коли буде справедлива ціна.

  Цікаво, а чи можна десь в Україні побачити ціну меду, якою б були задоволені пасічники? Можна, наприклад, на київських ринках, де за трилітрову банку акацієвого просять 900-950 гривень, а соняшникового 400-450. Тільки навряд чи по такій ціні він доступний простому українцю. Саме тому наші європейські сусіди швейцарці, австрійці та німці споживають в рік по 4 кілограми меду, а ми в 2,5 разів менше, хоча Україна є третьою в світі з його експорту.

  Але і пасічників зрозуміти можна – підтримка і обслуговування пасіки не дешева справа, а в Україні легально працюють лише 2% пасік.

  За матеріалами: agrarii-razom.com.ua

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: