Імпорт свинини зріс у 9 разів, і зростатиме далі

26.07.2018 07:15
 • Зважаючи на те, що світові ціни на свинину знижуються, ми опинилися у ситуації, коли імпортувати іноземний продукт стало вигідніше, ніж купувати вітчизняний. Відповідно, українська свинина програє і на світовому ринку і втрачає на об’ємах експорту.

  За словами Ковбеля, ми втратили статус нетто імпортера свинини ще минулого року, коли частка імпорту перевищила експорт. Правда тоді ситуацію згладжував один факт: сукупна вартість експорту склала $10,5 млн, а імпорту – $9,96 млн і, формально, можна було стверджувати, що свинини ми продаємо більше, ніж купуємо.

  За даними ДФС, у першому півріччі цього року імпорт майже в 9 разів перевищив показник минулого року: в Україну ввезли 8,4 тис. тонн свинини загальною вартістю $15,4 млн, тоді як за аналогічний період минулого року було ввезено 924 тонни.

  І, за словами Ковбеля, частка імпорту зростатиме й далі.

  Ще одна річ, що свідчить про відсталість і подальший занепад українського свинарства — нездатність уже кілька років узяти під контроль захворювання свиней на АЧС. За словами Ковбеля, в Україні досі немає досліджень з цього питання, що значить, що АЧС розповсюджуватиметься і далі по українських господарствах.

  Ковбель робить невтішний прогноз: найближчим часом Україна не зможе наростити виробництво і експорт своєї продукції. Показник імпорт свинини зріс одразу з кількох причин і, навіть за найсприятливіших умов, потрібно чимало часу на їх усунення. У випадку нашої країни,  державна влада не вирішує проблеми, що накопичилися як у свинарстві, так і у в тваринництві загалом.

  За матеріалами: agroday.com.ua

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: