Держлісагентство озвучило свої вимоги до закону про заборону контрабанди

24.07.2018 21:11
 • У понеділок стало відомо, що Порошенко ветував прийнятий Верховною Радою України на початку липня закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських флісів і запобігання неналежному переміщенню необроблених лісоматеріалів”. Закон вводить кримінальну відповідальність за експорт лісу-кругляка і ліквідує можливість незаконного вивозу з України необробленої деревини під виглядом експорту дров.

  За словами Бондара, під час доопрацювання документу у Верховній Раді України треба врахувати, яка частка сировини дерева не переробляється в Україні, оскільки у разі заборони експорту дров це може стати причиною того, що внутрішню сировину просто не буде куди дівати.

  «Треба розуміти часові рамки, які треба дати нашим підприємствам для того, щоб вирішити питання цієї сировини (щоб вони підготувались до переробки таких обсягів – ред.), інакше вона буде просто нагромаджуватись на складах і в певний момент підприємства лісогосподарські просто припинять свою роботу», – зазначив Бондар у вівторок в інтерв’ю «Сфера-ТВ.Луцьк»

  Він додав, що друге питання, яке потребує вирішення при доопрацюванні даного закону, – це не тільки вирішення майбутнього дров, а і всієї похідної продукції.

  «Ми говором про щепу, про пелети, дрова колоті – це експорт позиція сьогодні. Це дороге обладнання, яке завезене в Україну, і якщо брати Закарпатську область, зокрема, то, наскільки мені зрозуміло, більше 500 людей займаються виробництвом цієї продукції і її експортом. Це метрові дрова, вони ніяким чином не можуть бути класифіковані як діловий ліс, тому, мені здається, ці речі треба поправити в законі і винести їх з під заборони експорту, тому що в іншому випадку це буде шкодити українській економіці», – додав Бондар.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: