АГРОФОТО

Як ви думаєте, різнокольорова кукурудза – це міф чи реальність?

24.07.2018 15:52
 • Як ви думаєте, різнокольорова кукурудза – це міф чи реальність? Так, вона дійсно існує, і таку нестандартну культуру може виростити на своєму городі абсолютно кожен.

  Кукурудза – культура дуже давня. І виведений не так давно дивовижний для сучасної людини сорт кукурудзи з кольоровими зернами насправді зовсім не новинка, а різновид, про який всі давно забули. Що цікаво, кожен качан різнокольорової кукурудзи абсолютно унікальний: ви не знайдете жодного зернятка, схожого за кольором, розміром і розташуванням.

  Як з’явилася кукурудза Glass Gem?

  Вивів таку “райдужну” кукурудзу американський фермер Карл Барнс. Вона цікава тим, що в одному качані кукурудзи можуть поєднуватися зерна різних кольорів і відтінків. Тому не дивно, що селекціонер придумав для виведеного сорту таку красиву назву – Glass Gem, що українською звучить як Скляна Гамма або Скляна Перлина.

  Предками Карла Барнса були індіанці, які займалися вирощуванням кукурудзи. Вони вирощували багато різних сортів, в тому числі і кукурудзу незвичайного забарвлення. Фермер з Оклахоми використовував ці знання для виведення власного неповторного сорту Glass Gem, а вірніше сказати, для відродження давно забутого сорту.

  Звичайно, все вийшло не так просто, як в нашій розповіді, адже виведення нового сорту – це кропітка праця, що вимагає величезних затрат часу. Карл Барнс збирав гібридні сорти кукурудзи різних кольорів і схрещував їх шляхом відкритого запилення. В кінцевому підсумку у нього вийшло досягти бажаного результату. Ось вона – кукурудза з різнокольоровими зернами.

  Чи можна їсти різнобарвну кукурудзу?

  Кукурудза сорту Glass Gem кремениста – це значить, що вона майже цілком складається з твердого крохмалю. Округлі опуклі зерна настільки щільні, що вони непридатні для вживання у вареному вигляді. Звичайно, було б здорово відварити різнокольорові качани, посипати їх сіллю і насолодитися смаком стиглої кукурудзи … Але, на жаль, в такому вигляді її з’їсти не вийде.

  Зате з “райдужною” кукурудзи можна отримати відмінний попкорн. Також з неї виробляють кукурудзяну муку. А ще зерна використовують для створення оригінальних декоративних композицій. Так що застосування їй в господарстві обов’язково знайдеться.

  Де купити насіння?

  Після смерті Карла Барнса права на виведення кукурудзи Glass Gem перейшли до компанії Native Seeds/SEARCH. Завдяки їй насіння цієї “неординарною” культури тепер можна знайти в продажу. Коштують вони, правда, недешево, але доходи, отримані від їх реалізації, йдуть на інші дослідження в сільськогосподарській галузі і виведення нових, таких же незвичайних культур. Тому, якщо у вас є бажання виростити різнокольорову кукурудзу на своїй ділянці, то від пари пакетиків з насінням ваш бюджет точно не похитнеться.

  На сайті організації зазначено, що один пакетик насіння коштує 3,25 доларів.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: