Ринок біологічних засобів захисту рослин виросте на 30% – дослідження

24.07.2018 13:40
 • Хімічні препарати ефективні, але створюють навантаження на навколишнє середовище, накопичуються в самих сільськогосподарських рослинах і грунті, в великих кількостях є небезпечними для людини і домашніх тварин. Інша справа біологічні засоби захисту рослин. Вони природним чином вбудовуються в природне середовище і надають вибірковий вплив за своїм призначенням.

  Сьогодні біотехнологія України поставила на службу аграріям близько 30 природних біологічно активних речовин, 45 феромонів, десятки видів вірусів, бактерій, грибів, нематод і ентомофагів. В Україні близько 40 лабораторій працюють над створенням і удосконаленням різних біопрепрепаратів. Найбільше на наших полях використовуються інокулянти. Бактерії, що містяться в них, доставляють до коріння рослин азот з атмосфери, тим самим збагачуючи грунт. Інокулянти в минулому році зайняли 64,6% ринку біопрепаратів в натуральному і 70,8% в грошовому вираженні. Другу за обсягом частку на ринку (26,9%) займають Біофунгіциди, які протистоять різним грибковим хворобам рослин. Значно в менших обсягах представлені засоби для боротьби з комахами – біоінсектициди (6,2%) і з гризунами – біородентіціди (2,3%).

  В останні роки біопрепарати стали застосовуватися більш активно. Так, біологічними засобами захисту від шкідників і хвороб обробляються до 500 тис. га зернових культур і близько 40 тис. га овочів. В Україні є всі можливості для успішного подальшого розвитку ринку біопрепаратів. Ми здатні створювати нові й удосконалювати наявні препарати. У відповідний держреєстр внесено вже понад 100 видів біопрепаратів. Поширення їх практичного застосування залежатиме від аграріїв, усвідомлення ними необхідності і ефективності більшого використання на полях природних засобів. При оптимістичному сценарії розвитку, ринок в найближчій перспективі збільшиться на 25-30%, в іншому випадку – буде спостерігатися його повільне зростання.

   

  За матеріалами: Pro-Consulting 

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: