Аграрний міністр Мартинюк змусив фермерів працювати замість нього

24.07.2018 08:00
 • В Україні в останній рік різко збільшилася кількість рейдерських атак в аграрній сфері. За словами заступника міністра юстиції з питань державної реєстрації Олени Сукманової, тільки з 15 липня по 15 листопада 2017 року до антирейдерських штабів надійшло близько 500 звернень, з них близько 130 – з явними ознаками рейдерства.

  Тим часом Міністерство аграрної політики і продовольства, яке вже понад рік очолює в. о. міністра Максим Мартинюк, не може вирішити проблему, яку керівник Антирейдерського союзу підприємств України Сергій Шабовта називає не інакше як “жахом”, повідомляє Politeka.

  Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Мартинюк розкритикував українських фермерів за те, що вони начебто хочуть лише продавати сировину, а не переробляти її. Соцмережі миттєво зреагували на ці слова: користувачі розповіли Мартинюку про справжні проблеми фермерів.

  “Рейдерство – це злочин. Аграрії жодним чином не захищені правоохоронною системою. Мінагрополітики жодних зусиль не докладає. Більш того, саме міністерство є місцем витоку інформації по привабливих підприємств. Завжди головним співучасником кожного злочину є державний чиновник. Рейдери виходять тільки тоді, коли вони отримають підтримку у владних кабінетах і купили мовчання з боку правоохоронної системи. Тільки за таких умов відбуваються рейдерські атаки”, – зазначив експерт.

  На думку Шабовти, рейдери активізувалися через початок розмов про зняття мораторію на купівлю земель сільськогосподарського призначення. Останні, переконаний Шабовта, хочуть підготуватися до відкриття ринку землі, яку потім можна буде вигідно продати.

  “У всіх наших зустрічах я ні разу не бачила участі Мінагрополітики, зокрема в урядовій комісії під головуванням Степана Кубіва. Одного разу в.о. міністра прийшов на кілька хвилин, але до кінця зустрічі не побув, а на наступний день не з’явився взагалі. З точки зору практики я не бачу їх участі ніде”.

  Оскільки Мінагрополітики та його очільник Максим Мартинюк не змогли вирішити проблему, експерти і фермери запропонували уряду і парламенту підтримати т. зв. Антирейдерський законопроект №8121. Тільки 12 липня ситуація зрушила з мертвої точки: Верховна Рада прийняла законопроект у першому читанні. 

  За матеріалами: znaj.ua

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: