У новому сезоні український ріпак матиме попит у Китаї та ЄС

23.07.2018 10:50
 • Цього сезону український ріпак матиме попит в Китаї, і це, в свою чергу, сприятиме збільшенню конкуренції з європейськими покупцями, які також захочуть придбати більше української олійної. Про це пише GrainTrade.

  Нині закупівельні ціни на ріпак стабілізувалися на рівні 405 доларів за тонну або 12 500-1 600 гривень за тонну з постачанням у порти України. Але фермери не поспішають з продажами. Вони утримують продукцію в очікування підняття цін на олійну до рівня минулого року – 410-415 доларів за тонну.

  Аналітики прогнозують, що цього року на полях зберуть 2,3-2,4 мільйони тонн ріпаку. За останніми даними Мінагрополітики вже намолочено 2 мільйони тонн цієї культури.

  Тим часом у світі на ціни ріпаку продовжують тиснути падіння вартості сої у США та зниження цін на нафту. Та зниження прогнозу виробництва в ЄС поки що залишається основним чинником зміцнення ціни на Euronext, яка зміцнилася на рівні 360 євро за тонну з поставкою в серпні і зросла до 367 євро за тонну з постачанням в листопаді.

  За матеріалами: agro-business.com.ua

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: