З початку липня ціни на моркву в Україні обвалилися

19.07.2018 14:30
 • Уже сьогодні фермери південних областей ведуть відвантаження моркви по 10-15 грн/кг (0,33-0,49 євро/кг), тоді як в інших регіонах ціни на ці коренеплоди не перевищують 18 грн/кг (0,59 євро/кг ). Для порівняння: ще два тижні тому господарства не згодні були укладати угоди дешевше 17 грн/кг (0,56 євро/кг).

  За словами виробників, досить різке зниження цін пов’язане з сезонним зростанням пропозиції моркви середніх сортів. Крім того, тиск на ціни спричиняє досить стриманий попит на цю продукцію. Оптові компанії та роздрібні мережі готові закуповувати зазначені коренеплоди тільки невеликими партіями, пояснюючи своє рішення вкрай низькими темпами реалізації в роздрібній торгівлі.

  Відзначимо, проте, що на даний момент ціни на моркву в Україні навіть після такого помітного зниження залишаються рекордними і в 1,5-2 разУ перевищують торішній рівень в аналогічний період. У той же час, аналітики ринку не виключають, що вже незабаром ситуація в даному сегменті може кардинально змінитися. На їхню думку, рекордно високі ціни на ранню моркву можуть підштовхнути фермерів переглянути свої плани щодо вирощування пізньої моркви, що призведе до розширення площ і, як наслідок, до зростання врожаю.

   

  За матеріалами: Пропозиція

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: