АГРОВІДЕО

Дозвіл купувати ж/д вагони за держкошти на фермерів зашкодить галузі – А. Гайворонський

19.07.2018 12:15
Featured Video Play Icon
 • Фермери обуренні дозволом Верховної Ради України використовувати кошти з державної програми з підтримки фермерів на придбання залізничних вагонів.

  Це рішення направлене на підтримку великих агрохолдингів, дрібні і середні фермерські господарства і вітчизняні виробники сільгосптехніки від цього лише програють. Про це заявив голова ГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області» Анатолій Гайворонський.

  На минулому тижні Верховна Рада України прийняла рішення, яким віднесла залізничні вагони до сільгосптехніки. Таким чином аграрії отримали можливість користуватися коштами з державної програми підтримки фермерів на придбання вагонів. У 2018 році держпрограма передбачає державну підтримку на фермерів у розмірі близько одного мільярда гривен. Зокрема програма передбачає компенсацію фермерам з держбюджету 25% вартості техніки вітчизняного виробництва.

  «Ви знаєте, якщо вже вагони у нас це сільгосптехніка, то скоро будуть пароплави, які ходять в океані також сільгосптехнікою, тому що вони зерно возять, вся інфраструктура у портах – це також стане обладнанням сільськогосподарським. Ми говоримо про те, що пріоритет у виділенні коштів буде наданий цим законопроектом великим агротрейдерам, агрохолдингам, тому що вони зерно транспортують вагонами. Їм зробили таку поправку, допомогли тим у кого є гроші. А за бідних знову забули, про фермерів знову забули», – сказав Анатолій Гайворонський.

  Він нагадав, що рішення було прийняте на основі поправки депутата Олега Кришина з фракції «Народний фронт». За його словами, це рішення було прийняте завдяки тому, що у великих агрохолдингів у парламенті «своє лобі»

  Він додав, що в результаті такого рішення на розвиток середнього і малого бізнесу і загалом сільгоспвиробника буде направлено менше коштів в результаті аграрії не зможуть купити техніку, тому що не у всіх вистачить коштів на це без державної підтримки. Крім цього, за словами Гайворонського, вітчизняні виробники машинобудування після цього рішення парламенту продадуть менше продукції, через що буде менше робочих місць в українській економіці, а окремі з цих підприємств взагалі можуть збанкрутувати.

  «Це ніяк не державний підхід до цього діла. Тому моя позиція така, що це неправильно прийняте рішення це по-перше. Ми всі фермери і сільгоспвиробники обурені з цього приводу і ми бачимо, що ми не можем зараз вплинути на рішення Верховної Ради, тому що закон вже прийнятий, але хотілося б сказати на майбутнє. Так як ми бачимо, що вже грядуть вибори (Верховної Ради – ред.), щоб люди думали, кого вони вибирають, це саме головне», – підсумував він.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: