Аграрії проти норми щодо вагонів-зерновозів із закону про «єдине вікно» на митниці

19.07.2018 10:46
 • Асоціації зазначають, що під час підготовки законопроекту про «єдине вікно» до другого читання, до нього було включено положення щодо надання аграріям за рахунок бюджетних коштів компенсації 30% вартості придбаних вагонів-зерновозів. Також ця норма передбачає преференції для вітчизняних виробників цих вагонів у сфері бюджетної підтримки, оподаткування, кредитування тощо.

  Дану поправку було внесено з порушенням статті 116 Регламенту Верховної Ради, відповідно до якої пропозиції та поправки можуть вноситись лише до того тексту законопроекту, який був прийнятий парламентом за основу. Натомість ця поправка доповнювала ухвалений законопроект новими положеннями, які вочевидь не належать до предмету правового регулювання митного законодавства та не стосуються прийнятого механізму «єдиного вікна». Більш того, таку ж поправку з аналогічним порушенням статті 116 Регламенту було внесено до законопроектів №6490-д щодо сімейних фермерських господарств та №5448-д про органічне виробництво.

  Даною нормою пропонується визначити вагони-зерновози як «техніку і обладнання для агропромислового комплексу», що автоматично робить їх виробництво об’єктом державної підтримки.

  Враховуючи їх ціну і той факт, що економічний сенс має лише закупівля десятків вагонів, вказаною можливістю зможуть скористатись лише найпотужніші агрохолдинги. Більш того, враховуючи обмеженість бюджетних асигнувань за програмою часткової компенсації вартості придбаної сільгосптехніки вітчизняного виробництва, вказане неминуче призведе до скорочення бюджетної підтримки середніх та малих аграріїв. Це у свою чергу порушує ключові принципи здійснення держпідтримки.

  «Просимо вас врахувати інтереси середніх і малих аграріїв та не допустити перерозподілу коштів державної підтримки на користь найбільших та високоприбуткових комерційних компаній (аграрних олігархів), а також припинити порушення Верховною Радою свого Регламенту», – йдеться в тексті звернення, направленого на ім’я президента.

  Нагадаємо, за прийняття законопроекту №7010 про «єдине вікно» на митниці проголосували 254 народних депутати. Даний законопроект є важливим для спрощення процедур транскордонної торгівлі товарами, він забезпечить оптимізацію та спрощення процедур державних видів контролю під час здійснення зовнішньоекономічних операцій та покращить експортний потенціал України.

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: