За тиждень добрива подорожчали на 300-400 гривень за тонну

17.07.2018 16:20
 • За даними товарної онлайн біржі Kyiv Mercantile Exchange (КМЕ) ринок України починає активізуватися – аграрії з півдня активно купують добрива. Як результат – ціни на окремі види цієї продукції стрімко зросли минулого тижня, зазначають експерти КМЕ.

  Так, відносно минулого тижня ціни NPK добрива зросли в середньому на 300-400 гривні за тонну.

  Після введення квот на сірчану кислоту українські виробники NPK добрив можуть не докупити сірчану кислоту та зупинити виробництво.

  Виробники NPK норму сірчаної кислоти на серпень вже продали. Тим часом трейдери шукають постачальників з-за кордону. Наприклад, вже продається амофос із Марокко та суперфосфат із Тунісу та Єгипту. Казахський амофос до вересня викупили, завозиться амофос із Сербії. Восени дефіцит добрив, за оцінками експертів, складе 30-35 % від споживання в Україні.

  Тим часом ціна на амофос не змінилась – 16900-17000 гривень за тонну з доставкою. Діамофоска подорожчала і її ціна сягнула 13500 гривень за тонну, CPT та ціна нітроамофоска – 10950-11000 гривень за тонну, CPT.

  Експерти біржі прогнозують, що подорожчання триватиме до вересня. Стрибок цін пов’язаний зі збільшенням цін на кордоні з РФ в середньому на 10 доларів за тонну на кожну позицію.

  Також фахівці КМЕ зазначають, що селітру найактивніше купують аграрії з півдня України.. Ціна на цей вид добрив зросла до 8500-8600 гривень за тонну, CPT, але на складах ціна досягає 9000 гривень за тонну.

  За прогнозами, ціна на селітру стабілізується до вересня в цьому діапазоні. Не дорожчає КАС – наразі це найбільш вдала покупка для аграрія, адже ціна може бути й нижчою за 6500 гривень за тонну, CPT.

  Сульфат амонію нині продають по 6200-6500 гривень за тонну (гранульований). Водночас дуже зріс в ціні за тиждень карбамід – в окремих випадках товар продається по 10100-10300 гривень за тонну, CPT. Виробництво карбаміду в Україні дуже обмежене, працює лише Черкаський Азот.

  Експерти Kyiv Mercantile Exchange підсумовують, що загалом ринок добрив нині характеризується зростанням цін на окремі види товару, дуже низькою активністю агрохолдингів та зростанням закупівельної активності в окремих регіонах.

  За матеріалами: agro-business.com.ua

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: