Виробництво молока в Україні скорочується

16.07.2018 14:23
 • Тривале зниження виробництва молока господарствами населення вже давно нікого не дивує, але ось уповільнення приросту виробництва сільгосппідприємствами трохи насторожує. За результатами півріччя сільгосппідприємства не пішли в мінус, але якщо за п’ять місяців приріст до минулого року був +3,6%, то за шість вже тільки +1,7%. Тобто, або Держстат кардинально «перерахував» піврічні показники, або виробництво молока цією категорією, що помітно знизилося: -4% до травня і -4% до червня минулого року.

  При цьому слід зазначити, що поголів’я корів в сільгосппідприємствах практично не зменшилася відносно минулого року, скорочення склало всього -0,2%. Тоді, виходить, що на надої сильно вплинула погода: перепади тиску і часта зміна температур.

  У підсумку, за даними Держстату виробництво молока в Україні в першому півріччі склало 4,96 млн. тонн, що на 1,8% нижче аналогічного періоду минулого року. Господарствами населення було вироблено 3,5 млн. тонн (71% від загальної кількості), що на 3,2% менше, ніж в першому півріччі минулого року. За цей же період сільгоспвиробники додали +1,4%, що становить 1,4 млн. тонн.

  Поголів’я продовжує скорочуватися (-3,5%), але ситуація кардинально відрізняється у різних категоріях виробників: якщо в останні роки динаміка зниження в сільгосппідприємствах і господарствах населення була приблизно однакова, то на перше липня сільгоспвиробники «втратили» всього — 0,2% поголів’я, в той час як поголів’я в господарствах населення скоротилося на 4,4%. Загалом кількість корів в Україні в середині 2018 року склала 2 035,4 тис. голів.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: