Через помилки в Держгеокадастрі у фермера забрали врожай

16.07.2018 07:15
 • За цей рік багато що змінилося, наприклад 6 грудня Уряд ухвалив постанову, якою впроваджений взаємообмін інформацією між двома реєстрами – земельним кадастром та реєстром майнових прав Мінюсту, що дозволяє перевіряти інформацію в режимі онлайн, блокувати реєстрацію подвійних договорів оренди та частково виправляти помилки. Але ці помилки можуть призвести і зараз до різних “незрозумілих” ситуацій.

  Так у Сумській області з поля, яке вже 8 років обробляє агрофірма «Хотіньська», невідомі зібрали ти вивезли урожай озимої пшениці. Всього вивезли 70 т зерна з площі 17 га. Аграрій оцінив збиток у 350 тис. грн. Про це повідомив голова Асоціації аграрії Сумського району Сергій Карпенко.

  Коли директор агрофірми Віктор Фоменко виявив на полі чужу техніку, викликав поліцію та представників Асоціації.

  Як виявилося, зібрати урожай надійшло розпорядження з Державної фіскальної служби.

  Представник фіскальної служби, який теж приїхав на поле повідомив, що служба отримала повідомлення від Держгеокадастру про те, що це поле захоплене самовільно, тому податківці вирішили зібрати урожай на користь держави.

  «Податківці про майбутні дії начебто повідомляли у Хотіньську ОТГ та фермера Фоменка, залишивши на полі табличку-попередження», — ідеться в повідомленні.

  Фермер та голова ОТГ заперечили повідомлення представника фіскальної служби.

  «Офіційний лист від ДФС про це поле ми отримали у кінці червня. Одразу ж нашого земле розпорядника я направив до Держгеокадастру. Звісно зі всіма відповідними документами, в тому числі, договором оренди, де сторони — фермер Фоменко та наша сільрада… тому сьогоднішніми діями ДФС здивовані не менше за фермера», — повідомив голова ОТГ Микола Торяник.

  Віктор Фоменко написав заяву про повернення незаконно вилученого у нього урожаю на ім’я начальника управління ДФС у Сумській області.

  Залишається відкритим питання: хто повинен оплачувати роботу техніки, що незаконно збирала урожай? Держава або ті чиновники, відмінна взаємодія яких призвела до незаконного захоплення результату праць фермера?

  За матеріалами: agrarii-razom.com.ua

   

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: