Польські виробники фруктів оголосили протест

13.07.2018 12:10
 • “Цього року, ціни практично на всі фрукти в Польщі є дуже низькими. Ціни, які пропонують переробні компанії та перекупники, не покривають навіть витрат на виробництво.

  Нічого не було зроблено для розвитку та підтримки сектору переробки м’яких фруктів впродовж останніх років , жодних нових партнерів не було залучено, тому, вкотре виникає гостра проблема низьких цін.

  Станом на сьогодні, польські садівники вже оголосили протести. Найбільший із них, в якому візьмуть участь декілька сільськогосподарських організацій, що представляють різні галузі, відбудеться у п’ятницю у Варшаві” , – про це повідомив журналістам порталу sadyogrody.pl заступник Міністра сільського господарства Польщі Рафал Романовський.

  “Для прикладу, у минулому році середня закупівельна ціна на вишню для заморожування була на цілих 80% вищою від поточної і складала 5,10 zl/кг (1,18 EUR/кг). У цьому році, починаючи з початку продажів ціни на промислову вишню продовжували падати і зараз, як повідомляють фермери, вже досягли відмітки майже 1 zl/кг (0,23 EUR/кг)”, – розповідає пан Романовський.

  Рафал Романовський також зазначив, що його Міністерство пильно стежить за ситуацією на ринку фруктів у інших країнах. “Наприклад, у Сербії, яка є великим виробником м’яких фруктів теж є серйозні проблеми. Виробники Сербії відмовилися продавати сировину переробним підприємствам через низьку ціну та запропонували компаніям співпрацю на контрактних умовах.

  До 25 липня у Польщі буде розроблено шаблон контракту, який укладатимуть між собою виробники фруктів та переробні підприємства. У зв’язку із численними скаргами фермерів, уряд також прийме необхідні міри для того, щоб запобігти ціновій змові на ринку фруктів у Польщі”, – прокоментував ситуацію політик.

  За матеріалами: Інфо-Шувар

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: