Кооперативний рух є майбутнім аграрного розвитку

12.07.2018 14:17
 • “Один раз український уряд намагався створити дієвий селянський кооперативний рух. У 2005 році було навіть ухвалено державну програму розвитку кооперації на підтримку якої заклали рекордні 7 мільярдів гривень. Але, змінилась політична ситуація ,і далі намірів ця ініціатива не пішла” – прокоментував парламентар.

  Він нагадав, про відсутність державної підтримки та про те, що в Україні вже давно змінились податкові правила і новостворені кооперативи знаходяться у нерівних податкових умовах.

  “Необхідно терміново вдосконалювати законодавство. Зробити обов’язковою державну підтримку, налагодити навчальну та інформаційну роботу по створенню кооперативів. Адже саме ця економічна модель дає соціальний захист людям і величезний економічний ефект, оскільки при кооперації ціна на продукцію значно вища” – підкреслив Івченко.

  Також він нагадав, що в різних країнах світу більшість сільськогосподарської продукції збувається саме через кооперативи.

  “Мільярдні кошти проходять через кооперативи в світі. Вони володіють елеваторами та переробними підприємствами. У Франції все, без виключення, молоко здається через кооперативи. Нам теж вкрай необхідно розвивати цей рух. Наразі підготовлені законопроекти повністю відображають новації та фактично переймають досвід закордонних країн. Ми знаємо, що є і проблемні питання. І для того, абине перетворити цей рух у псевдокооперативний будемо плідно працювати разом з аграрними організаціями, науковими інституціями та дорадчою службою для того, щоб законопроект відповідав інтересам українського селянства та української кооперації. На жаль, сьогодні в залі Парламента було недостатньо депутатів, аби підтримати даний законопроект” – підсумував Вадим Івченко.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: