Виробники і переробники молока об’єднаються проти імітації молочних продуктів

12.07.2018 12:40
 • В рамках круглого столу досягнута домовленність АВМ з  Союзом молочних підприємств України про доопрацювання законопроекту “Про молоко, молочні та молоковмісні продукти”  (3043-1). Законопроект розроблений АВМ і направлений на захист інтересів споживачів. Завдяки цьому проекту покупці матимуть змогу свідомо обирати якісну молочну продукцію.

  “Наповнення закону буде співпадати з законом про “молоковмісні продукти”, тільки  саме термін “молоковмісні” буде замінено на термін “імітаційні”, що є більш зрозумілим для людей і не вводить в оману, щодо наявності молока в продуктах. Особисто я вважаю, що це є великим досягненням, що сьогодні всі учасники дійшли згоди. Це, в свою чергу, означає, що вже восени його можна буде розглядати в комітеті, так як по ньому більше немає заперечень”, – наголосив Михайло Соколов, заступник голови ВАР.

  Також, на круглому столі обговорили необхідність прийняття закону про кооперацію, розробленого Всеукраїнською Аграрною Радою (ВАР). В.о. голови Аграрного комітету ВРУ Олександр Бакуменко відзначив важливість законопроекту для малого та середнього аграрного бізнесу і висловив надію на те, що він буде прийнятий вже в вересні цього року.

   В цей день, від імені 140 господарств по всій Україні, представники АВМ звернулись по допомогу у вирішенні ряду кризових явищ, які спостерігаються на ринку в останні роки.

  Представники АВМ в обличчі віце-президента Ганни Лавренюк і аналітика Яни Музиченко розповіли про ситуацію, яка склалась в молочній індустрії. Так по даним аналітичного відділу АВМ, в Україні спостерігається значне зменшення споживання молочних продуктів на внутрішньому ринку, яке не перевищує 50% фізіологічної потреби людини. Дана невтішна статистика обумовлена втратою покупцями довіри до промислових молочних продуктів, так як завдяки недобросовісним переробним заводам та незрозумілому маркуванню просто не мають можливості знайти якісний продукт на полицях продуктових магазинів. За висновками ФАО та ЄБРР, протягом останніх 9 років споживання базарних молочних продуктів виросло на 79%, в той час, як споживання промислових молочних продуктів, з яких сплачується податок в державний бюджет, впало на 25%.

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: