В Україні вводять більш жорсткі європейські правила маркування продуктів

05.07.2018 07:40
 • Про це повідомив заступник голови парламентського комітету з аграрних питань Олександр Бакуменко, передає кореспондент Agronews.

  За його словами, законопроект підготовлений і внесений на розгляд парламенту в рамках зобовязань України за угодою про асоціацію з ЄС синхронізувати власне законодавство з европейськими законами. Він підкреслив, що документ підтримує Євросоюз і уряд.

  «Це питання ми обговорювали з представниками бізнесу протягом півтора року. Має бути баланс між інтересами бізнесу, між захистом прав споживачів і системою державного контролю, яка забезпечує цей захист. Закон має розглядатися в парламенті, якщо він буде поставленний на голосування він може бути прийнятим в першому читанні», – сказав Бакуменко.

  За словами нардепа, законопроект уніфікує правила щодо надання споживачам інформації про харчові продукти. При цьому виробникам забороняється використовувати на упаковці інформацію, яка може ввести споживача в оману – данні мають бути точними і зрозумілими рядовому громадянину.

  Також в проекті міститься вимоги до розбірливості інформації на етикетці і мінімального розміру шрифту. Виробники також будуть зобовязані надавати інформацію про алергени в продукції, а також сповіщати, чи піддавався продукт заморозці чи розморозці. Також запроваджуються нові терміни придатності продукції, що швидко псується.

  За словами Бакуменко, від прийняття закону виграють всі гравці ринку харчових продуктів. «Оператори ринку матимуть уніфіковані правила, щодо надання споживачам інформації, що дозволить забезпечити правову визначенність і зменшити адмінтиск на операторів ринку. Споживачі зможуть робити свідомий вибір, особливо з міркувань охорони здоровя, економічних, екологічних, соціальних і етичних міркувань. Вони матимуть захист від шахрайських і оманливих практик», – зазначив політик.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: