Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Які перспективи розвитку молочного бізнесу в Україні

16 травня 2018
Переглядів:
245
milk_production.jpg

15-16 травня в Херсонській області пройшло щорічне виїзне засідання наглядової ради Проекту «Розвиток молочного бізнесу в Україні» з метою затвердження звіту роботи проекту за 2017 рік та плану роботи на 2018 рік. Координатором проекту є заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета.

У зустрічі взяли участь представники Мінагрополітики, Посольства Канади в Україні, Дніпропетровської, Херсонської, Львівської, Івано-Франківської ОДА, організації Об’єднання співробітництва для міжнародного розвитку (SOCODEVI), керівники сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, дорадчих служб.

«Українське фермерство та кооперація отримала новий поштовх у своєму розвитку завдяки відновленій фінансовій підтримці від Уряду, на яку виділено безпрецедентний мільярд гривень. Крім того, ми маємо підтримку від наших канадських колег, які впровадили проект з розвитку молочного бізнесу в Україні. Вони діляться експертними знаннями та власним досвідом з нашими малими та середніми виробниками, допомагаючи посилити існуючі та створити нові життєздатні і прибуткові кооперативи», - зауважив Віктор Шеремета.

Він додав, що Проект сприяє розвитку навичок ефективного керівництва, фінансового менеджменту, популяризації кооперативного руху та розповсюдженню кооперативного досвіду на різні області України. Варто наголосити, що Проект сприяє жіночому підприємництву, зокрема, в молочному бізнесі, полегшуючи доступ жінок та молоді до кредитів, інформації та навчання з метою розвитку свого бізнесу.

Молочні кооперативи, які підтримуються Проектом, тісно співпрацюють з місцевою владою, щоб мати вплив на розподіл ресурсів з державного бюджету і визначати політику в молочному секторі. Також Львівська та Дніпропетровська дорадчі служби надають фермерам технічну підтримку та консультації, впроваджуючи у господарствах сучасні екологічно стійкі практики, лабораторні аналізи молока та надійну систему управління фермою. Дані, зібрані та проаналізовані у рамках цієї системи, дозволяють молочному фермеру визначити, які саме ділянки господарювання потребують покращення щодо комфорту молочного стада та продуктивності у виробництві молока.

Під час виїзного засідання було розглянуто результати проекту у 2017 році, зокрема, порівняно заплановані кількісні та якісні критерії результативності проекту на 2021 рік з досягнутими. Також заступник Міністра Віктор Шеремета відвідав дві сімейні ферми в Херсонській області, які продемонстрували досягнуті результати завдяки підтримці Проекту. Наприкінці зустрічі було схвалено робочий план на 2018 рік.

Довідка:
«Проект «Розвиток молочного бізнесу в Україні» (2014-2021 рр. ) об’єднає 5000 малих та середніх молочних виробників у мережу фермерів, підприємців, кооперативів та кооперативних об’єднань, здебільшого, у чотирьох регіонах:  Дніпропетровській, Херсонській, Львівській, Івано-Франківській областях. Семирічний проект планує закріпити досягнення попереднього проекту «Покращення конкурентоспроможності молочного сектору в Україні» (2008-2014).

Проект фінансується за рахунок коштів Уряду Канади, а саме Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (МЗСТР), Екофонду Данон в Україні, МБФ «Добробут громад», Дніпропетровської та Львівської обласних державних адміністрацій. Проект впроваджується агенцією SOCODEVI з Квебеку, Канада.

16 травня 2018 16:20
переглядів:
245
Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.