Рентабельність вирощування олійного льону становить близько 150% | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    

    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

Рентабельність вирощування олійного льону становить близько 150%

lon.jpg

Завдяки високій олійності (45-50%), потенційній урожайності (2,0-2,5 т/га), невеликим витратам при вирощуванні та мінімальному застосуванні хімії льон олійний є високорентабельною культурою. За середньої врожайності 1,5 т/га рентабельність його вирощування становить близько 150%. Про це повідомляє «Аграрний тиждень».

«Висів сорту протягом декількох років, без дотримання заходів для збереження чистоти насіння, призводить до «виродження» сорту, тобто зниження його врожайності та погіршення якості насіння. Причиною втрати сортової чистоти може бути засмічення сорту насінням інших видів льону», — розказала кандидат сільськогосподарських наук інституту олійних культур НААН Тетяна Товстановська

Наразі компанії-імпортери висувають високі вимоги до показників чистоти (ступеня засміченості). Якщо раніше необхідна чистота насіння становила 97-98%, то зараз більшість європейських компаній вимагають чистоту 99,9%. Також у контрактах прописується вологість, яка повинна відповідати вимогам ДСТУ, відсутність ураженості сировини шкідниками й властивий здоровому насінню льону колір. Вимогою імпортерів є також насіння льону без ГМО, особливо після того, як було виявлено, що канадський льон генетично модифікований.

За матеріалами: kurkul.com

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.