В Україні урожай ягід і фруктів перевищить минулорічний

16.05.2018 07:30
 • Про це на прес-конференції заявив голова Асоціації “Укрсадпром” Дмитро Крошка.

  “У разі сприятливих погодних умов валовий збір плодово-ягідних культур буде більшим, ніж у 2017 році, на 10-30%. Погодні умови – основний фактор ризику для урожайності, тому наразі прогнози обережні”, – сказав Крошка.

  За його словами, різке потепління спричинило швидке цвітіння культур: 5-10 днів замість нормативних 2-3 тижнів, а перепади температур загрожують посухою та градом.

  Крошка зауважив, що у вегетаційний період плодово-ягідні культури отримують удвічі менше вологи за потребу, що вплине на майбутній урожай. Експерт повідомив, що в Україні лише 15% господарств мають зрошувальні системи.

  Загалом, під плодово-ягідними культурами в державі зайнято понад 200 га землі, офіційно зареєстровано близько 1,5 тисячі господарств із вирощування цих культур.

  Директор розплідника “Бруснява” Ліліана Дмітрієва повідомила, що лідерами серед фруктів і ягід, які вирощують в нашій країні, є чорна смородина, суниця, малина, лохина, обліпиха та жимолость.

  За її словами, на формування цін вплинуть подорожчання добрив та засобів захисту рослин, збільшення відрахувань до бюджету у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати та інші чинники.  

  Нагадаємо, Україна в минулому 2017 році встановила рекорд з експорту свіжих фруктів та ягід, цьогоріч очікується його оновлення. Загалом, плодоовочевий сектор приніс Україні в 2017 році 414 млн доларів виручки, з яких свіжа плодоовочева продукція з горіхами принесла 238 млн, а продукти переробки – 176 млн.

  За матеріалами: Укрінформ

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: