ОТГ Львівщини переймають досвід вінницьких громад

08.05.2018 10:10
 • За сприяння Львівського центру розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС), що діє за підтримки програми «U-LEAD з Європою», та регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад (ВАССР), представники органів місцевого самоврядування Львівщини відвідали Вінницьку область.

  Відтак галицька делегація відвідала чотири успішні об’єднані територіальні громади (ОТГ) задля вивчення кращих практик регіонального та місцевого економічного розвитку Вінницької області.

  Як розповів голова регіонального відділення ВАССР Роман Гладій: «Особисто  мені імпонує гарний досвід Іллінецької міської громади, де працюють люди, які раніше займалися бізнесом. Свої підприємницькі навички вони застосували на рівні своєї громади для створення сприятливого бізнес-клімату, і це позитивно вплинуло на прийняття корисних рішень, які сприяють збільшенню дохідності бюджету ОТГ».

  Загалом на територіях громад Вінницької області представлені доволі різноманітні форми підприємницької діяльності. Проте, відразу стають помітними комфортні умови ведення бізнесу і партнерські взаємини. Це свідчить про високий рівень довіри бізнесу до місцевої влади. Наприклад, серед кращих практик економічного зростання Лука-Мелешківської громади є розвиток унікального сільськогосподарського підприємства “Аграна-Фрут”. У господарстві площею 900 га, більше третини ділянок обіймають фруктові сади.

  Також львівяни відвідали Іванівську громаду Калинівського району. Ця ще молода громада, створена в жовтні 2017 року, нині плекає амбітні плани щодо побудови великого спортивного комплексу, який буде споруджено, зокрема й на спонсорські кошти. А Іванівський сільський голова Михайло Кулик з гордістю показав гостям сучасний свинокомплекс, який будуть вводити в експлуатацію в червні 2018 року. Проектна потужність підприємства – 7 тис. голів і 28 робочих місць.

  Зразковим бізнесом також можуть похвалитися і на території Іллінецької міської громади. Адже одним із найсучасніших молокозаводів в Україні є місцевий завод  компанії “Люстдорф”. Потужність підприємства 500 тонн молока на добу. Тут працюють близько 700 осіб у чотири зміни. Сама ж громада створена у 2016 році, але після прийняття закону України щодо добровільного приєднання територіальних громад від 9 лютого 2017 р., до спроможної громади приєдналися ще дві сільські ради. Станом на сьогодні бюджет цієї ОТГ складає 140 млн. грн. А до її складу громади входить 24 населені пункти. Чисельність населення – близько 19 тис. осіб. Натомість економічною «родзинкою» Немирівської громади є один із найсучасніших в Україні горілчаний завод, на якому зайнято 1,5 тис працівників.

  «Програма навчальної поїздки у Вінницьку область була насичена і різноманітна. Для представників громад Львівської області ми намагалися показати позитивний досвід місцевого економічного розвитку, ефективної співпраці влади та бізнесу на місцях, створення сприятливого бізнес-клімату в громадах. А успішний досвід вінничан повинен сприяти створенню громад навколо міст обласного підпорядкування й на Львівщині», – зазначив в. о. директора Львівського ЦРМС Тарас Баранецький.

   

  Ігор Галущак, Львів

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: