Універсальний бульдозер ІМР-2М – інженерна машина, розроблена на базі танку

05.05.2018 07:49
 • Такий універсальний бульдозер може здійснювати ряд різноманітних робіт: розробку і переміщення ґрунту, розчищення снігу і чагарнику, валку дерев, корчування пнів, влаштування проходів в лісових завалах і руйнуваннях.

  Корпус машини поділений на два відділення: управління та трансмісійне. Відділення управління розташоване в носовій (місце мехвода) і середній частинах корпусу (місце оператора). Трансмісійне відділення займає задню частину корпусу, в ньому знаходиться двигун машини, розташований поперечно і зміщений до лівого борту.

  Для водіння по заданому курсу в умовах обмеженої видимості і відсутності орієнтирів базова машина має гіронапівкомпас.

  Найбільш затребуваною машина стала під час ліквідації аварії на ЧАЕС. ІМР виявилася єдиною машиною, здатною працювати біля зруйнованого ядерного реактора. Вона забезпечила розчищення проходів до реактору, виконала необхідні заміри, видаляла розкидані навколо реактора уламки стрижнів з ядерним паливом, залишки стін. Вона ж починала будувати навколо реактора саркофаг, доставляла і встановлювала кранове обладнання.

  За час роботи машини набирали так багато радіації, що броня сама ставала радіоактивною. Десятки, якщо не сотні ІМРов серед сотень інших машин стоять на покинутому аеродромі часів війни біля Прип’яті.

  Згодом машину переробили. Модифікована модель отримала назву ІМР-2М. Основна відміннясть від поперелньої ІМР-2 —оснащення ковшом-ґрейфером для роботи з сипучими матеріалами і рихлення. 

  Фото Станіслава Власенка спеціально для Agronews.ua

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: