Аномально теплий початок квітня прискорить цвітіння плодових | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

Аномально теплий початок квітня прискорить цвітіння плодових

415.jpg

Початок квітня видався аномально теплим та майже сухим. Стрімке наростання тепла, коли середньодобова температура відповідала нормам кінця квітня, обумовило активну вегетацію у рослин, набухання бруньок у плодових та їх швидкий розвиток.

В середині тижня відбулось невелике падіння від "літніх" температур до весняних норм. Швидконаростаюче тепло квітня,  наблизив дострокове цвітіння плодових культур та вегетацію виноградної лози. Всі роботи по догляду за садом (побілку, обкопування стовбурів) необхідно провести до початку цвітіння. За спостереженнями агрометеорологів, розпускання бруньок плодових почалось в кінці першої декади квітня – на тиждень раніше звичайних строків.

Станом на 10 квітня сума ефективного тепла вище 5° склала 50°, що дещо більше середніх значень (норма 44°). Як відомо, при сумі ефективних температур 88° зацвітають абрикоси, 125°- груші, 150°- вишні, 185° – більшість сортів яблук. Найбільш несприятливим для плодових є заморозки: у яблунь, слив,груш і вишень критичною у фазі закритих бутонів є мінус 4°, у фазі цвітіння мінус 2°. Тому необхідно слідкувати за прогнозом погоди та своєчасно вжити відповідні заходи щодо збереження садів.

За розрахунками синоптиків, у другій декаді заморозків не очікується, а в третій- прогнозується зниження температури на 3°-6° і можливі заморозки до -1° -2°.

За матеріалами: infomist.ck.ua

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.