На світовий ринок слабоалкогольних напоїв наступають з усіх боків

12.04.2018 13:05
 • Судячи з останніх світових новин, ринок слабоалкогольних напоїв (САН) виглядає настільки привабливим, що на ньому вирішили спробувати себе навіть легендарні «стовпи» інших напрямків, які ніколи досі не грали на подібному полі.

  З одного (безалкогольного) боку, компанія Coca-Cola вперше за свою 125-річну історію анонсувала унікальний крок – появу слабоалкогольного напою. Щоправда, новинка з’явиться лише на японському ринку і не планується до виходу в інших країнах, але прецедент дає привід надалі розглядати Coca-Cola як можливого гравця на ринку САН. Таким чином, Coca-Cola виходить у на конкурентний ринок у категорії, що відома в Японії під назвою «чжухай» – «напій, що містить алкоголь». Це сотні різновидів слабоалкогольних напоїв міцністю від 3% до 8%. Такі напої виготовляються з японського алкогольного напою сьотю, газованої води та ароматизаторів і є надзвичайно популярними серед жінок.

  А з іншого боку (тобто з боку міцного алкоголю), уже в березні компанія Jack Daniel’s випустила новий гібридний алкоголь – сидр з додаванням свого фірмового віскі. (До речі, минулого року компанія вже презентувала віскі-каву.) Згідно з інформацією виробника, Tennessee Cider – це хрусткий яблучний сидр, змішаний з віскі Jack Daniel’s Tennessee, «з легкими нотками спецій, карамелі та натяком на ваніль». Виробник пише, що це «єдиний у своєму роді аромат, який залишається вірним інноваційному духу пана Джека». Як сказав один зі щасливчиків, яким уже випало скуштувати новий коктейль: «Сидр нагадує смак дивного коктейлю, який можна було б подати на тінейджерській вечірці. Але він справді класний».

  Кроки доволі логічні з маркетингової точки зору, адже світовий тренд до зменшення вживання міцного алкоголю набуває дедалі більших обертів, споживачі цікавляться відсотком чистого спирту і вибирають напої з мінімальним його вмістом, максимально легкі. Крім того, споживач тягнеться до природних смаків, усе більше вимагає вмісту натуральних фруктових соків і шукає оригінальних поєднань.

  Слід додати, що конкуренцію виробникам слабоалкогольних напоїв в усьому світі дедалі активніше складають пивовари зі своїми крафтовими винаходами та коктейлями на основі пива з додаванням найрізноманітніших інгредієнтів. А оскільки світовий ринок класичного пива починає просідати (так, у США у 2017-му зафіксовано рекордне падіння за останні 14 років), то пивовари готові об’єднуватися, шукати нетривіальні шляхи розвитку галузі й захоплювати споживачів сусідніх сегментів.

  Як виглядає сьогодні вітчизняний ринок слабоалкогольних напоїв на основі спирту (тобто без урахування бірміксів та сидру)?

  Ринок, який стрімко й стабільно падав з 2013 року (що зрозуміло, адже у споживанні САН в Україні частка Криму, Донецької та Луганської областей складала близько чверті), нарешті у 2017-му вперше показав зростання: 4,74 млн. дал проти 3, 83 млн. дал у 2016 році.

  Сьогодні 91% українського ринку слабоалкогольних напоїв розділено між двома найбільшими гравцями, групою компаній «Нові продукти» та ЗАТ «Оболонь». І лише трохи більше 8% ринку зайнято всіма іншими гравцями.

  Згідно з аналітичним звітом Держкомстату, у 2017 році понад 67% ринку САН у натуральному вираженні належить ГК «Нові продукти». Компанія є беззаперечним лідером на ринку САН як у натуральному, так і в грошовому вираженні. Понад третина всього українського ринку – 39% у натуральному вираженні – припадає на слабоалкогольний енергетик з 10-літньою історією REVO ALCO ENERGY™, який представлений у чотирьох смаках міцністю 8–8,5%. Його за 2017 рік продано 19,3 млн. л (у 2016 цей показник становив 13,5 млн. л). 23% належить піонеру ринку – SHAKE™, який залишається top-of-mind коктейлем для своєї цільової аудиторії. Після затяжного падіння продажів, починаючи від 2013 року, у 2017-му SHAKE уперше показав зріст продаж (11,2 млн літрів порівняно з 10,4 млн літрів у 2016-му). Ще 6% відсотків припадає на KING’S BRIDGE™ у двох смаках (джин з тоніком та джин з грейпфрутовим соком ) та 4% на LONGmixER – лонгдрінк зі смаком екзотичних фруктів.

   

  За матеріалами: Національне об’єднання виробників алкогольних коктейлів

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: