У Києві пройшла IV Аграрна конференція «Ризики та протидія шахрайству»: успішні кейси та сучасні підходи | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

У Києві пройшла IV Аграрна конференція «Ризики та протидія шахрайству»: успішні кейси та сучасні підходи

30261369_1866129276753101_297099530862592000_o.jpg

«ПроАгро Груп» провела IV Аграрну конференцію «Ризики та протидія шахрайству», де професіонали обговорювали виклики, що стоять перед службами безпеки і менеджментом аграрних підприємств. Від зловживань не застрахований ніхто, всі департаменти компаній змушені вживати конкретних заходів щодо профілактики правопорушень.

Як з'ясували в ході численних дискусій учасники конференції, все на підприємстві залежить від людського фактора, тому кілька доповідей були присвячені саме роботі з персоналом - особливостям найму, періодичному тестуванню, навчанню, матеріальним і нематеріальним методам заохочення. Ця тема докладно висвітлювалася спікерами з компаній "Етіконтроль" і Midot і так чи інакше була присутня у виступах інших доповідачів.

Щоб знизити залежність від помилок співробітників, багато агрокомпаній активно впроваджують автоматичні системи. У першому блоці конференції фахівці ділилися успішним досвідом використання різних автоматичних систем управління та контролю: за несанкціонованим використанням техніки, за простоями на обертах/використання техніки, за виконаною роботою, використанням палива, мотогодинами та якістю виконаних робіт. Заступник директора ІТ Укрлендфармінгу Володимир Бабій розповів про систему обліку збору врожаю: вивантаження врожаю з комбайнів на автомобілі має відбуватись лише по визначеним RFID карткам, наявність автоматичної перевірки автомобіля при вивантаженні врожаю з комбайна на автомобіль, автоматичний контроль зупинок автотранспорту при перевезенні врожаю з полів на елеватори.

 

 

Учасники конференції дізналися про переваги застосування сучасних технологій від спікерів з "Глобал Гіс", "Агротрейд», Ukrlandfarming. Дуже важливий комплексний підхід до протидії шахрайства і важливо, що керівництво підприємств активно бере участь в боротьбі зі зловмисниками. Так відбувається в "Чернігівської індустріальній молочній компанії" та ГК «Арніка», практичні кейси цих підприємств викликали великий інтерес у всіх гостей. Так, елементами профілактики шахрайства може бути організація обліку матеріалів і виконаних робіт, система GPS моніторингу, система програмного апаратного комплексу транспортного моніторингу Track Control AGRO компанії RCS, телеметрія, датчики контролю палива. Матеріальні та нематеріальні заохочування працівників теж є важливим фактором.

Спікери з Delta Wilmar і Bayer в своїх виступах торкнулися гострих для компаній питань - крадіжок при перевезенні сільгосппродукції залізницею та підробок засобів захисту рослин. Проблема виявилася знайомою дуже багатьом учасникам конференції, які доповнювали виступаючих і ділилися власним досвідом.

Жарку дискусію викликала тема рейдерства. На жаль, незважаючи на вдосконалення законодавства та превентивні заходи з боку компаній, впевненості в повній захищеності від захоплень немає ні у кого. Татьяна Кузьміч, компанія К.А.С. Group розповіла про ризики там можливі варіанти протидії рейдерству.

 

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.