Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018 | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018

AN_378.jpg

За прогнозами Українського гідрометеорологічного центру від учорашнього дня і надалі спостерігатиметься стабільне покращення погодних умов. Разом з цим українські аграрії активно  розпочали сіяти ярі зернові. Так, в Херсонській області посіяно 4,3 тис. га (4 тис. га — ячмінь, 0,3 тис. га — горох), у Миколаївській — 0,6 тис. га (ячмінь). Загалом прогнозована посівна площа залишається на рівні минулого року — 27,2 млн га.

Про це йшлося під час прес-конференції «Аграрна весна: поточні виклики та перспективи галузі» за участю першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка та начальника відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяни Адаменко.

За прогнозами, підвищення температури до +15…+20 градусів у найближчі 10 днів буде сприяти активізації посіву практично по всій Україні. Цьогорічні строки  для сіяння ярих зернових можуть коливатися до 15-20 квітня. Цей період є сприятливим, бо вже є необхідне теплозабезпечення при наявності достатньої вологи на полях. Цьогорічний березень був одним із найбільш вологих за останні десять років і саме гарна зволоженість ґрунтів є сприятливим ресурсом для вегетації культур.

 «Вже починається період гарної погоди, коли буде тепло, ясно і вітряно – і більша частина території України буде готова до масової сівби ранніх ярих зернових культур. Очікуємо, що за три дні снігу на полях вже не залишиться. І варто зазначити, що цього року воздасться центральним областям України – Київська, Черкаська, Полтавська, які минулого року так потерпали від засухи», - повідомила начальник відділу агрометеорології.

 «На сьогодні маємо всі погодні та ресурсні умови для успішного проведення посівної кампанії. Зокрема, аграрії на 100% забезпечені насінням (638 тис. тонн насінням), на 101% - азотними добривами, у достатній кількості - засобами захисту рослин та паливом (326 тис. тонн). Ціни на більшість видів добрив, включно з аміачною селітрою, за останній тиждень не тільки не зросли, але і дещо знизилися», - зазначив Максим Мартинюк. Він додав, що цією весною ярими зерновими та зернобобовими культурами планується засіяти 7,4 млн га із структурою посівів на рівні минулого року. Можливі невеликі коливання, пов’язані з погодними умовами, процесами сівозмін, рентабельності в межах 5-10% за всіма культурами.

У свою чергу Тетяна Адаменко відмітила, що цьогорічний березень був найхолоднішим за останні десятиріччя. Та для майбутніх врожаїв це не так і погано. Саме ранні весни є найбільш небезпечними, адже характеризуються перепадами температур. В цьому році ранньої весни немає, отже урожаю бути!

 

 У 2018 році ярими зерновими та зернобобовими культурами планується засіяти 7,4 млн га.

З них рання група:

 - ячмінь – 1,6 млн га;

 - пшениця – 182 тис. га;

 - овес – 200 тис. га;

 - горох – 412 тис. га.

 Пізня група:

 - гречка –158 тис. га;

 - просо – 56 тис. га;

 - кукурудза на зерно – 4,6 млн га.

  

 

Аgronews.ua