Вартість сільгоспземель та їх оренди у країнах ЄС та Україні

27.03.2018 10:13
 • За інформацією «Економічний дискусійний клуб»(ЕДК), найнижчий рівень середньої вартості одного гектару ріллі зафіксовано у Румунії – близько 2 тис. євро, найвищий у Нідерландах – майже 63 тис. євро.

  «За останні 5 років у всіх країнах-членах ЄС, за винятком Греції, вартість ріллі зростала. Утричі, за вказаний період, підвищилися ціни у Чехії, Литві у 2,9 раза, в Естонії у 2,5 раза та вдвічі в Угорщині. Найдорожчі орні землі розташовані у регіоні італійської Лігурії – 108 тис. євро, найдешевші у Південно-західному регіоні Болгарії – 1,2 тис. євро», — підрахували в ЕДК.

  Та додали, що наразі в Україні триває мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, отже ринок таких земель не працює, а відповідно і ринкові ціни на ріллю не сформовані. Разом з тим, згідно із чинним законодавством в Україні існує поняття «нормативна грошова оцінка земельних ділянок».

  «Згідно із даними Держгеокадастру станом на 01 січня цього року нормативна грошова оцінка одного гектару ріллі у середньому по країні становила 27,5 тис. грн., тобто близько 840 євро. Найдорожче рілля оцінена у Черкаській області − майже 34 тис. грн./га, що становить близько 1050 євро, найдешевше – у Житомирській області – 21,2 тис. грн./га, що становить близько 650 євро.

  Також в «Економічному дискусійному клубі» навели цифри, щодо оренди земель сільськогосподарського призначення.

  «У державах−членах Євросоюзу, як і в Україні, фермерові належать не всі землі, задіяні у його виробництві. Значні обсяги сільськогосподарських земель знаходяться у короткостроковій, або довгостроковій оренді. У розрізі країн Євросоюзу найдорожчою оренда землі сільгосппризначення є у Нідерландах − 791 євро/га, найдешевшою − у Латвії – 46 євро за гектар. В Україні у 2017 році середній розмір плати за оренду одного гектара сільськогосподарської землі склав 1369 гривень або 41 євро.

  Так, найвища орендна плата за гектар зафіксована у Черкаській (2962 грн.), Полтавській (2553 грн.), Харківській (2111 грн.) та Сумській (2100 грн.) областях. Найдешевше користування землею обходилося у Закарпатській (719 грн./га) та Запорізькій (795 грн./га) областях.

  За матеріалами: landlord.ua

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: