Рада ухвалила закон, який відродить виноробну галузь в Україні | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

Рада ухвалила закон, який відродить виноробну галузь в Україні

445.jpg

Верховна Рада у вівторок прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв".

За ухвалення законопроекту №6693 в цілому проголосували 247 депутатів при мінімально необхідніх 226.

"Ми пропонуємо на розгляд законопроект, який підтримує малий бізнес і задовольнить споживача, він відродить виноробну галузь в Україні. На сьогодні для того, щоб отримати дозвіл на виготовлення вина треба отримати 140 дозвільних документів і мати власну дорогу лабораторію якості. Ми пропонуємо замінити 140 дозвільних документів на декларацію, реєстрацію якої пропонуємо проводити протягом п'яти днів. Також замість обов'язку мати свою дорогу лабораторію ми дозволяємо користуватися акредитованою. Ми також спрощуємо процедуру затвердження нових марок вин", - пояснив один із ініціаторів закону, народний депутат Андрій Вадатурський, підкресливши, що винороби, яких стосується цей закон, мають працювати з власним виноградом і не додавати до своєї продукції спирт.

Законом визначено правовий статус малого виробництва виноробної продукції, суб’єкта господарювання, який здійснює за повним технологічним циклом без додавання спирту виробництво та розлив у споживчу тару вин виноградних, вин плодово-ягідних та/або напоїв медових в об’ємі, що не перевищує 10 000 декалітрів на рік, з виноматеріалів виключно власного виробництва (не придбаних), отриманих шляхом переробки плодів, ягід, винограду, меду власного виробництва.

За матеріалами: Укрінформ

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.