Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця

Ayam Cemani

Чорний півень (Ayam Cemani) є рідкісною породою курей. У перекладі з індонезійської мови аям означає курка, а Цемані – назва села на Середній Яві. Птах цієї породи повністю чорний: оперення чорне з зеленуватим блиском, чорні ноги і нігті на пальцях ніг, чорний дзьоб і язик, чорний гребінь і борідка, чорне м’ясо і кості і навіть органи темні. Незважаючи на численні чутки, їхня кров не чорна, хоча темніша ніж у курей інших порід. 

У 2011-му році генетики виявили, що незвичайний колір м'яса та внутрішніх органів цих птахів (явище, зване фибромеланозис) пов'язаний з мутацією гена ендотелін-3 який відповідає за розвиток клітин, що виробляють фарбувальні пігменти - надмірна кількість пігменту і викликає почорніння не тільки шкіри і кісток, але і внутрішніх органів. 

З недавнього часу Ayam Cemani набирають популярності в США та Європі. Півні важать 2-2,5 кг, вага курей – 1,5-2 кг. Яйця важать в середньому 45 г. Чорні кури дуже дорогі. Їхня ціна коливається від 10 до 100 USD. Птахи з гіперпігментацією набагато дешевші. Незважаючи на високу ціну, виведення величезної кількості «чистих» курчат аям цемані – справа нелегка. Необхідно використовувати при розведенні інбридинг (англ. Inbreeding, від in – «всередині» і breeding – «розведення» – схрещування близькоспоріднених форм в межах однієї популяції). Тільки з 40% запліднених яєць, поміщених в інкубатор, вилуплюються курчата.

Та окрім екзотичного зовнішнього вигляду цієї породи курей науково підтверджено унікальні лікувальні властивості їхнього м'яса. Воно містить підвищений рівень карнозину - пептиду, який продають в якості харчових добавок. Люди приймають карнозин для росту м'язової маси, уповільнення старіння, при діабеті і навіть аутизмі, і як показали дослідження, м'ясо чорних курей - один з найбагатших природних джерел цього з'єднання.