Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини

19.03.2018 13:10
 • Поряд з полуницею, малиною, смородиною, традиційно лідируючими по виробництву, в Україні стала приділятися увага і вирощуванню нішевих культур, таких як ожина. Ця ягода не є лідером ринку, тому конкуренція в цьому сегменті поки не така сильна. 

  Малоосвоєні ніші є досить перспективними для виходу на ринок нових ягідних господарств, тому фахівці Pro-Consulting пропонують звернути увагу на таку перспективну ягоду, як ожина. Вона тільки набуває популярності на ринку і ще навіть не заслужила окремої позиції в держстатистиці. Врожай ожини традиційно додається до обсягів збору малини. Разом з тим, ожина за продуктивністю в 2-3 рази випереджає малину, і її вирощування вже сьогодні здатне приносити непоганий дохід агропідприємству.

  Для створення господарства необхідна підходяща для гарного росту ожини ділянка площею 10 гектарів. Правильний вибір її місця розташування є запорукою гарного врожаю.

  Крім самої ділянки під плантацію ожини, господарству потрібно побудувати складське приміщення площею 400 м2 і оточити територію парканом довжиною 4,2 км. Для закупівлі необхідної для роботи сільгосптехніки знадобляться кошти в сумі понад $ 312 тис. 

  Бізнес-план розрахований на семирічний період. Підготовчий етап, що включає в себе підбір ділянки, придбання техніки, проведення першої посадки саджанців та догляд за ними, триватиме дев’ять місяців. Вже на другий рік з’явиться перший врожай і почнуться поставки ягід на реалізацію. Вкладені в проект кошти повернуться до інвестора вже через три з лишком роки (40,7 місяців).

  Agronews.ua

   

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: