Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

За фальсифікацію вершкового масла штрафуватимуть на 30 000 гривень

99.jpg

Україні змінюються підходи до перевірки виробників харчових продуктів. Зміни несе новий закон про держконтроль, який вступає в силу вже 4 квітня, розповідає у своєму блозі на «Інфагро» Оксана Новохатня, заступник начальника управління — начальник відділу безпеки харчових продуктів Держпродспоживслужби.

Якщо раніше перевірки суб’єктів господарювання здійснювалися раз на 2-5 років, то тепер контроль стане ризик-орієнтованим. Це дозволить визначити, чи дотримується законодавство про харчові продукти. В тому числі, чи використовуються немолочні жири у виробництві традиційної молочної продукції, наприклад, вершкового масла.

У разі порушень виробникам загрожують штрафні санкції, каже фахівець Держпродспоживслужби. Для юридичних осіб розмір штрафу становитиме 8 мінімальних заробітних плат (на сьогодні — близько 30 тис. грн). Фізичним особам-підприємцям доведеться заплатити приблизно 18 тис. грн штрафу.

Штраф передбачений за реалізацію продуктів, маркування яких не відповідає законодавству, і в разі, якщо це створює загрозу здоров’ю або життю споживачів.

До квітня зазначені суми є максимальним розміром штрафу. Для юридичних осіб сума стягнення поки стартує з 18 тис. грн, ФОП — 11 тис. грн.

Нагадаємо, за оцінками Союзу молочних підприємств України, 40% вершкового масла на вітчизняному ринку є фальсифікатом.

Велика частка фальсифікату також серед вітчизняних сирів — близько 50%, а імпортовані польські сири, за результатами одного з досліджень, повністю є фальсифікатом. У галузь прийшли «брудні» технології, кажуть експерти, молочні продукти вже навчилися виготовляти «з повітря».

За матеріалами: agroday.com.ua

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.