Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Зернову експансію України стримує застаріла залізниця

303.jpg

Трейдери скаржаться, що замість того, щоб виходити на нові ринки, доводиться змагатися за вагони.

Українське виробництво зернових процвітає, але його експансія кульгає через зношену залізницю. Вся мережа шляхів під контролем державної компанії "Укрзалізниця". Через них проходить дві третини врожаю від ферм до українських чорноморських портів.

Більшість локомотивів і вагонів були виготовлені ще в 1980-х роках. Але саме ними комапанія намагається транспортувати сільськогосподарські культури, заповнюючи вагони до країв. А в цей час тари стає все менше, пише Bloomberg.

Робота над вирішенням триває. Але залізничний монополіст планує спочатку замінити вагони для перевезення вугілля і металів, а лише наступного року взятися за залізничні склади, які потрібні аграріям. Попри те, що врожаї четвертого у світі експортера зерна зростають, існують занепокоєння, що Україні просто не вистачить транспортних можливостей для перевезення врожаїв.

"Це найбільша проблема наразі, оскільки ми не можемо експортувати стільки, скільки хотіли б", - сказав виданню президент Української зернової асоціації Микола Горбачов.

"Трейдери могли збільшити продажі, вийти на нові ринки, але замість цього їм доводиться змагатися за вагони", - додав він.

Bloomberg зауважує, що українське виробництво зерна переживає бум в останні десятиліття, оскільки фермери почали більше інвестувати у свої врожаї. Втім, уряд весь цей час не вкладав гроші в оновлення залізниці. Без цього її стан може ще більше погіршитися. В зерновій асоціації кажуть, що збільшення врожаїв може підвищити і експорт на 70% до 2022 року, що дозволить залужчити достатньо інвестицій в ферми і інфраструктуру.

Нестача потягів призводить до затримок з поставками зерна, каже голова трейдингової фірми Kusto Agro Trading LLC Шакір Шамілєв. За його словами, без проблем із залізницею доходи могли б бути на 30% вищими.

"Україна втрачає свою конкурентну перевагу", - сказав голова TIS Філіпп Грушко.

"Не дивно, що Росія може обігнати Україну в сфері експорту зерна цього сезону, оскільки вона може доставляти стільки, скільки вироблено", - сказав він.

За матеріалами: Дзеркало тижня

 

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.