Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Чи бути українському равлику в шоколаді?

12 березня 2018
Переглядів:
6599
AN_355_1.jpg

Не так давно 2016 рік дуже здивував українських виробників равлика великим попитом на нього. Тоді Україна експортувала їх 380 тонн, що в 4,5 рази перевищило експорт сала. А за  результатами минулого року експорт равликів випередив експорт українського національного продукту в понад дванадцять разів. Така тенденція продовжується і цього року. 

Позитивна динаміка до збільшення експорту зумовила внести равликівництво до списку підгалузей тваринництва, на які передбачалися непрямі дотації для фермерських господарств. Проте для виробників равликів вони не були використані. Популяція равликів в Україні стимулюється на державному рівні недостатньо. Ринок равликів продовжує працювати за сірими схемами. Впровадженні  реформи допомогли легалізувати експорт. Але за кордон українських молюсків продають як сировину за низькими цінами. Наприклад, у пунктах прийому, що створені у Західній Україні, у населення їх збирають цілими фурами біля 15 грн за кг. Відомо, що 98 відсотків загального обсягу експорту  равликів скуповує Литва за ціною 1 євро за кг молюсків. Там закуплене переробляється на напівфабрикати та відправляється в країни ЄС – Італію, Іспанію, Францію,  Угорщину по ціні вже 4-5 євро за 1 кг. А ще ж є равликова ікра! В Європі вона продається більш як 1000 євро за 1 кг - дорожче за червону та чорну. В Україні не роблять готовий продукт, віддаючи сировину за безцінь. І за словами учасника Руху захисту равликів Борислава Ситницького, це, зокрема, тому що немає  державної програми равлиководства.


Крім того, члени вищезгаданого руху наголошуть, що існує ще ряд необхідних для підтримки вітчизняних равлиководів кроків. В першу чергу потрібно запровадити державну програму равлиководцтва, прорахувати необхідну кількість виробництва ікри та слизу равликів для забезпечення європейських ринків, розробити цивілізовані стандарти розведення молюсків та умови їх тримання на фермах, затвердити норми техніки безпеки у равлиководстві за стандартами ЄС, заборонити збір равликів у дикій природі, що шкодить екосистемі країни та створює недоброякісну конкуренцію фермерам. А також дуже важливо створити «зелений коридор» експорту у Європу та інші країни світу, вивівши український ринок равликів з тіні.

Україна має такі самі сприятливі кліматичні умови для розведення равликів, що і Франція, бо знаходиться у тій самій широті. Тому для нас равлиководство – це дуже переспективно і може стати «золотою експортною жилкою» для держави.

 

 

Асоціація тваринників України підтримала Рух захисту равликів на Всеукраїнській акції протесту під стінами 6-го березня. Детальніше про це тут.

Agronews.ua

12 березня 2018 09:14
переглядів:
6599

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ