Чи бути українському равлику в шоколаді? | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    

    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

Чи бути українському равлику в шоколаді?

AN_355_1.jpg

Не так давно 2016 рік дуже здивував українських виробників равлика великим попитом на нього. Тоді Україна експортувала їх 380 тонн, що в 4,5 рази перевищило експорт сала. А за  результатами минулого року експорт равликів випередив експорт українського національного продукту в понад дванадцять разів. Така тенденція продовжується і цього року. 

Позитивна динаміка до збільшення експорту зумовила внести равликівництво до списку підгалузей тваринництва, на які передбачалися непрямі дотації для фермерських господарств. Проте для виробників равликів вони не були використані. Популяція равликів в Україні стимулюється на державному рівні недостатньо. Ринок равликів продовжує працювати за сірими схемами. Впровадженні  реформи допомогли легалізувати експорт. Але за кордон українських молюсків продають як сировину за низькими цінами. Наприклад, у пунктах прийому, що створені у Західній Україні, у населення їх збирають цілими фурами біля 15 грн за кг. Відомо, що 98 відсотків загального обсягу експорту  равликів скуповує Литва за ціною 1 євро за кг молюсків. Там закуплене переробляється на напівфабрикати та відправляється в країни ЄС – Італію, Іспанію, Францію,  Угорщину по ціні вже 4-5 євро за 1 кг. А ще ж є равликова ікра! В Європі вона продається більш як 1000 євро за 1 кг - дорожче за червону та чорну. В Україні не роблять готовий продукт, віддаючи сировину за безцінь. І за словами учасника Руху захисту равликів Борислава Ситницького, це, зокрема, тому що немає  державної програми равлиководства.


Крім того, члени вищезгаданого руху наголошуть, що існує ще ряд необхідних для підтримки вітчизняних равлиководів кроків. В першу чергу потрібно запровадити державну програму равлиководцтва, прорахувати необхідну кількість виробництва ікри та слизу равликів для забезпечення європейських ринків, розробити цивілізовані стандарти розведення молюсків та умови їх тримання на фермах, затвердити норми техніки безпеки у равлиководстві за стандартами ЄС, заборонити збір равликів у дикій природі, що шкодить екосистемі країни та створює недоброякісну конкуренцію фермерам. А також дуже важливо створити «зелений коридор» експорту у Європу та інші країни світу, вивівши український ринок равликів з тіні.

Україна має такі самі сприятливі кліматичні умови для розведення равликів, що і Франція, бо знаходиться у тій самій широті. Тому для нас равлиководство – це дуже переспективно і може стати «золотою експортною жилкою» для держави.

 

 

Асоціація тваринників України підтримала Рух захисту равликів на Всеукраїнській акції протесту під стінами 6-го березня. Детальніше про це тут.

Agronews.ua