Черкаська облрада висловила недовіру керівництву обласного Держгеокадастру

02.03.2018 17:21
 • За прийняття відповідного рішення за основу і в цілому проголосували 53 обласні депутати з 55 присутніх у залі.

  «Сьогодні депутати обласної ради підтримали справедливі вимоги аграріїв, громадян України, учасників АТО і звернулись до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, в.о. голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Олександра Колотіліна та Генеральної прокуратури з проханням звільнити керівника Держгеокадастру в Черкаській області Ольгу Залогу з займаної посади. Вона чинила злочинні дії, отримуючи за це незаконну винагороду. Я радий, що депутати повернулись лицем до народу і зрозуміли, що іншого шляху немає», – зазначив член Всеукраїнської Аграрної Ради, керівник ТОВ «Дзензелівське» Микола Северин.

  Сьогоднішня сесія стала третьою спробою зібрати депутатів, аби ті підтримали рішення щодо висловлення недовіри керівництву обласного Держгеокадастру. Попередні спроби відбулись 13 лютого та 26 січня, однак кворуму досягти не вдалось. Та зрештою депутати дослухались до народної волі.

  «Я впевнений, що сьогоднішнє рішення стане прикладом для всієї України. Ми передали усі необхідні документи, що підтверджують незаконність дій Залоги, до Національної поліції та Генеральної прокуратури. Тепер чекаємо на рішення про її звільнення та притягнення до кримінальної відповідальності. Я впевнений, що влада не буде байдужа і почує народ України», – додав Микола Северин.

  Довідка. Скликання позачергового засідання Черкаської обласної ради було основною вимогою аграріїв під час масштабного страйку 17 січня в Черкасах, в якому взяли участь більше 1000 фермерів та керівників сільськогосподарських підприємств.

  Причинами для проведення акції протесту стали свавілля і корупційні дії відомства, в результаті яких почастішали випадки порушення інтересів орендарів земельних ділянок.

  Найбільшого резонансу отримали події в Маньківському та Лисенкському районах Черкаської області.

  Так, у Маньківському районі відомство сфабрикувало результати торгів щодо передачі в оренду земельної ділянки, яку раніше орендував і оброблював фермер Григорій Білецький, керівник господарства «Білецького». Він не зміг взяти участь в аукціоні, оскільки кілька документів з поданого ним пакету були вилучені.

  У Лисенському ж районі Держгеокадастр задовольнив заявки тридцяти громадян на заволодіння близько 59 га землі без урахування незадоволених заявок учасників АТО, які мали пріоритетне право на отримання цих земель.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: