Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Переробка волоських горіхів принесе відчутний дохід

09 лютого 2018
Переглядів:
5111
jpg.

Україна має великий потенціал з вирощування та переробки агрокультур, що користуються попитом як на внутрішньому, так і на світовому ринку. Поки цей потенціал реалізований не на всі 100%. Є ще значний простір для створення та розвитку рентабельного бізнесу в даній сфері.

Однією з таких культур є волоський горіх. Він відмінно росте в умовах українського клімату і добре продається на експорт. Внутрішньоукраїнське споживання цих горіхів також має тенденцію до збільшення.

На світовому ринку з 2011 до 2016 рік спостерігалося щорічне зростання пропонованих обсягів волоських горіхів приблизно на 5-10%. Винятком став 2017 рік, який ознаменувався падінням виробництва горіхів на 5%. Сталося це через зменшення врожаю в Китаї і США.
У нашій країні, навпаки, спад по волоських горіхів спостерігався в 2014-2015 роках, а до цього ще й в 2012-му. У 2016 році відзначено зростання врожаю горіхів. У 2017-му їх валовий збір склав 113 тис. тонн і впритул наблизився до рекорду 2013 роки (116 тис. т).

Рисунок. Світове виробництво волоських горіхів в натуральному вираженні по країнам протягом 2011-2017 рр., тис. тонн

 
* Дані Foreign Agricultural Service / USDA


Тенденція до збільшення вітчизняного виробництва волоських горіхів буде продовжуватися і в майбутньому. У минулому році площа їх насаджень збільшилася на 18% в порівнянні з 2016-м і досягла 16,3 тис. гектарів. Звичайно, сучасному сукупному розмірі горіхових садів в нашій країні далеко до показників 1980-х років. З тих пір їх загальна площа скоротилася на 24 тис. га або 247%. Справедливості заради слід зазначити, що продуктивність сучасних сортів горіхів, культивованих в Україні, на 65% вище, ніж була в 1990-му.

Левову частку (86%) волоських горіхів на український ринок сьогодні поставляють присадибні господарства. На частку великих агропідприємств припадає лише 14% ринку.

75% вітчизняного врожаю відправляється на експорт, і тільки 25% споживається українцями. Волоські горіхи, вирощені на нашій землі, мають настільки високі якісні показники, що, наприклад, китайці готові купувати їх у великих обсягах, незважаючи на те, що самі є світовими лідерами в цій галузі. Крім того, є куди розвиватися і внутрішньому ринку. Середній українець на сьогоднішній день в 2-3 рази відстає по споживанню волоських горіхів від інших європейців.

Виробництво планується розмістити ближче до джерел сировини. Для цього підійдуть Одеська, Херсонська, Миколаївська, Вінницька або Львівська області.
Реалізація проекту буде складатися з наступних етапів:
• реєстрація підприємства та оформлення необхідних документів;
• будівництво і підготовка виробничих приміщень та інфраструктури;
• закупівля і доставка технологічного обладнання;
• монтаж, налагодження обладнання та навчання персоналу;
• придбання вантажно-транспортних засобів, інвентарю та упаковки;
• закупівля горіхів і початок переробки.

Рентабельність інвестицій в даний проект складе 299%, що означає отримання майже 3 доларів чистого прибутку на кожен вкладений долар. З урахуванням дисконту, гроші повернуться до інвестора вже через 14 місяців.

 

 

За матеріалами: Pro-Consulting

09 лютого 2018 09:00
переглядів:
5111
Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.