Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Селяни повстали проти низьких закупівельних цін на молоко

09 лютого 2018
Переглядів:
731
4.jpg

У Вінницькій області громада Дзигівки на Ямпільщині повстала проти низьких цін на молоко. За літр вони отримують від заготівельників 5,80 грн.

Люди пояснюють, що це для них справжнє знущання, адже утримання худоби дороге. Ще років десять тому поголів’я ВРХ у районі нараховувало більше 7700 голів, сьогодні ця цифра удвічі менша — 3750 голів. Саме через таку кричущу несправедливість люди кілька днів блокували проїзд молоковозів та мітингували під стінами райадміністрації.

– Просять піднімати село. А ставлення до нас яке? — кажуть жителі Дзигівки. — Навіть «захімічена» у магазинах вода коштує дорожче, ніж молоко. Все село виживає завдяки молоку. Але занижені закупівельні ціни на нього – злочин проти нас! Сьогодні, за повної бездіяльності влади, молочна мафія на власний розсуд встановлює занадто низькі ціни на молоко. Щомісяця ціна для селян знижується, тоді як у крамницях молоко дорожчає.

Тож прибутковість молочного бізнесу для багатіїв просто вражає. У молочній галузі діють закони нахабства й наживи. Селяни продовжують вирізати корів, оскільки не бачать сенсу їх утримувати. Ми вимагаємо хоча б давати мінімально 6, 60 грн. Крім того, ще у 2008 році було закуплено три холодильні установки на 800 літрів кожна, які чомусь не працюють. Ми могли б самі контролювати якість і заробляти більше».

Заготівельники мають іншу точку зору:

– У мене 200 працівників, — каже Юрій Прилуцький, заготівельник молока у Дзигівці. — Я забезпечую і охолоджувальну установку, і лабораторію, укладення договорів з людьми. Маю платити їм заробітну плату, яка з 1 січня зросла на 500 грн. А продукція наша (згущене молоко) розпродується погано. Ціни на газ та пальне зросли. А щодо ціни, то потрібно підвищити якість молока.

Днями мешканці Дзигівки мали зустріч із керівниками Ямпільського району, які підтримали вимоги людей.

– Чому не складаються у молокозаводів стосунки з людьми? Ми сьогодні як орган виконавчої влади викликаємо представників заводів — вони не приїжджають. Немає важелів впливу? Варто лише проконтролювати, як заїжджає молоковоз без аналізу, як працюють молокопункти, чому не проводиться прийом молока згідно з Законом України: завод забирає молоко з пункту охолодження, куди його має здавати молоковиробник або найнятий людьми чи заводом представник. Ця безконтрольність і породила у районі таку ситуацію. Регулюватись ситуація має договором, — каже голова Ямпільської РДА Михайло Вдовцов. — А його немає. Мені особисто було б дуже цікаво запитати: чому саме 5,8 грн. за літр і чому у всіх заготівельників одна ціна? Я розбираюсь у логістиці, у затратах, які ви маєте. Рентабельність у заводів виходить дуже непогана. То чому ви не платите людям більше? А ще мені цікаво, яка різниця між молоком першого і другого сорту? Чому ви приймаєте від населення молоко лише 2-им сортом?

На заклики людей нарешті відгукнувся ФОП Михайло Олійник з Дзигівки, який надає послуги із заготівлі молока. Він розповів, що має вдома холодильні установки на більш ніж дві тонни молока. Якщо селяни приноситимуть і здаватимуть продукцію йому додому, то платитиме по 6,2 грн. за літр. Люди відгукнулись на цю пропозицію…

Зазначимо, що нині у Вінницькому та Хмільницькому районах за літр молока правлять 6,50 грн. а у Тростянецькому — 6 гривень. У сусідньому Бершадському районі, зокрема у Джулинці, літр молока вартує 5,80 грн., і це при тому, що рік тому завдяки повстанню селяни добились створення кооперативу. У Вапнярці, за словами громади, їм за літр молока платять 7-8 грн. А у Вінниці на «Привокзальному» ринку за пляшку-півторашку молока беруть 25 гривень.

За матеріалами: 33kanal.com

09 лютого 2018 08:20
переглядів:
731
Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.