Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Ціни на свинину стабілізуються, незважаючи на дефіцит

401.jpg

Асоціація "Свинарі України" не прогнозує істотних цінових коливань на внутрішньому ринку свинини у 2018 році, подібних до тих, які були у 2017, і очікує стабілізацію ситуації.

Про це повідомив керівник асоціації Артур Лоза.

"Ринок торік був дефіцитний, і попит стримувався високими цінами, а свинина стала одним з рекордсменів подорожчання серед продуктів. Середня закупівельна ціна на свинину в живій вазі доходила до 48 гривень/кг. І якщо у 2016 році якісні сорти м'яса в роздріб коштували до 100 гривень/кг максимум, то у 2017 році ціна піднімалася до 130-140 гривень і навіть більше", - зазначив експерт, додавши, що кризову ситуацію спровокувало падіння попиту, зниження цін при зростанні цін на компоненти виробництва ще в 2014-2015 роках.

І якщо раніше дефіцит компенсувався імпортом, то у 2017 році ситуація змінилася через різницю курсів і зростання цін у ЄС, що пов'язане із загальносвітовим зростанням попиту на свинину й обсягів споживання, приріст якого становить близько 1 млн тонн за рік, і ціна в регіоні досягала 1,6 - 1,8 євро/кг живої ваги.

"Ситуація, що склалася у 2017 році, - прогнозована і, з урахуванням інертності галузі й довгого виробничого циклу, відображає те, що відбувалося в попередні роки. Ми у 2017 році пожинали плоди", - зазначив експерт.

Також в 2017 році посилився вплив АЧС, особливо на сегмент присадибних господарств, але у 2018 асоціація сподівається на більш контрольовану ситуацію у зв'язку зі збільшенням фінансування протиепізоотичних заходів.

Так, у результаті багато хто скоротив поголів'я й обсяги виробництва, хтось взагалі призупинив діяльність, і в результаті це призвело скорочення загального поголів'я - на 10% за рік, що не могло не позначитися на ринку.

При цьому самі обсяги виробництва свинини вдалося зберегти майже на попередньому рівні шляхом підвищення ефективності в промисловому сегменті галузі: максимальний показник був зафіксований у 2013 році - 765 тис. тонн, і в наступні періоди коливався в межах +/- 0, 5-1%.

За даними асоціації, на промисловий сегмент припадає 30-40% від усього поголів'я й 50-60% від усього виробництва свинини в країні, але питома вага цього сегменту буде лише збільшуватися - так, прогнозується поступове збільшення поголів'я.

"Якщо прогнозувати ситуацію на майбутнє, то можна сказати, що 2018 рік залишиться дефіцитним, але не слід чекати істотних цінових змін і коливань. Галузь досить інертна, ціни на внутрішньому ринку в живій вазі збуджують до неї інтерес, хоча АЧС є стримувальним фактором. Виробники починають збільшувати виробництво, але результати цього збільшення ми побачимо лише в другій половині 2018 року, тому що виробничий цикл становить приблизно 10 місяців, й істотно на ринок це не вплине. Ми будемо спостерігати певну стабілізацію", - уважає експерт.

Він не виключає також зниження світових цін і збільшення імпорту, але й тут істотного зростання не буде, і відчутного впливу на ціни на внутрішньому ринку це не матиме.

За матеріалами: Українські Новини

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.