Українські аграрії стали купувати більше тракторів

jpg.

Сформований у кризових 2014-2015 роках відкладений попит на сільгосптехніку став стимулом до збільшення покупок.

В Україні активізувалися закупівлі сільськогосподарського обладнання.

Аналітики Pro-Consulting відзначають наступні тенденції на ринку тракторної техніки в 2016 році і першому півріччі 2017 років:

1. За минулий рік число тракторів у вітчизняному агросекторі збільшилася на 4-5% в порівнянні з 2015 роком.

2. Українське виробництво, незважаючи на зростання в 2016 році на 18% в порівнянні з попереднім роком, поки не може покрити попит на цю техніку з боку сільськогосподарських підприємств. 80% внутрішнього ринку тракторів займає імпорт. До нас поставляється як нова (Китай, Білорусь), так і вживана техніка (Японія, Росія, Білорусь).

3. Сформований у кризових 2014-2015 роках відкладений попит на сільгосптехніку став стимулом до збільшення покупок тракторів в 2016 році з початком відновлення національної економіки та стабілізацією валютного ринку. Цей процес супроводжується збільшенням імпортних поставок тракторів.

4. Українські виробники тракторної техніки поки не оговталися від впливу негативних факторів. Це позначилося і на поставках закордонним покупцям. У 2016 році експорт тракторів зменшився на 42% у порівнянні з 2015 роком. Через фінансові та організаційні труднощі, в 2016 році змушений був призупинити свою діяльність одне з найбільших підприємств галузі - Харківський тракторний завод. Зараз діяльність підприємства відновлена.

5. З метою підвищення конкурентоспроможності вітчизняних виробників на міжнародному ринку, в нашій країні в 2016 році була скасована обов'язкова сертифікація сільгосптехніки і введена європейська система технічних регламентів.

6. Якість вітчизняного парку сільськогосподарського обладнання змінюється відповідно до світових трендів - підвищується продуктивність тракторів, збільшується рівень комп'ютеризації та інтелектуалізації обладнання, посилюється орієнтація на його екологічність.

В обсязі вітчизняного тракторного парку найбільшу частку (33,3%) складають машини потужністю 82-136 к.с.

Техніка потужністю 136 л.с. застосовується найменше.

За матеріалами: ubr.ua

Сеялки тоже, типа сз 3,6 , супн 8 те, которые самые ходовые под ячмень, сою, солнечник и кукурузу. А тракторы у нас тоже есть (ХТЗ к примеру), но его надо хорошенько модернизировать. Они намного уступают импортным.

09.01.2018 10:14
Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.