Що буде з цінами на хліб?

hleb.jpg

У 2017 році соціальні сорти чорного та білого хліба в Україні подорожчали на 2,4 грн, або на 22%. В 2018 році ціни на соціальний хліб ймовірно продовжуватимуть зростати.

Такий прогноз дав директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

"У 2017 році соціальні сорти чорного та білого хліба подорожчали на 2,4 грн, або на 22%. Відтепер середньостатистична ціна соціального хліба складає 13 грн за кілограм. Проте ціна на соціальний, тобто найдешевший хліб, цього року буде постійно зростати. Підняття мінімальної заробітної плати на 16% та девальвація гривні в грудні на 3% спричинить зростання ціни на такий хліб у січні – лютому на 10%. Таким чином, на початок березня кілограм білого та чорного обійдеться більше ніж у 14 грн за кілограм", - заявив експерт.

При цьому, експерт зазначив, що, для порівняння, найдешевший білий хліб у Польщі в торговельних мережах коштує 18 грн за кілограм. Проте, в країнах ЄС більш прогресивна система ПДВ.

"Якщо в Україні не знизять ПДВ на продукти до середнього рівня ЄС – 5-7%, то дистанція в ціні на хліб в Україні та ЄС не тільки скоротиться. Вона почне збільшуватись на користь більш низьких цін в Європі. Податок на додану вартість у нашій країні в 20% при однаковій відпускній ціні виробників робить продукцію в Україні на 12% дорожчою. Однак спроби деяких аграріїв прийняти закони про зниження ставки ПДВ лише на окрему сільгосппродукцію та для окремих ланок говорять про вибірковість підходу. Якщо ми імплементуємо норми ЄС до власного законодавства, то маємо знизити ставку ПДВ на всі продукти без винятку", - підсумував експерт.

За матеріалами: Укрінформ

Много зависит от нас, не у всех же так все плохо, нужно объединяться и совместно развивать Агро Культуру в стране...
Слава Україні

10.01.2018 07:12

канечно будут расти цены

07.01.2018 14:34

Що буде, що буде...ЖИДИ -ГЕНОЦИДНИКИ ПІДВИЩАТЬ ЦІНИ НА ВСЕ !!! ЇМ НЕ ДАЄ СПОКОЮ ЖИДІВСЬКО-БОЛЬШОВИСЬКИЙ ГЕНОЦИД 1932-33 РОКІВ !!! ВОНИ , ЦІ ЖИДО-"ЄВРОПЕЙЦІ" , ГРАБУЮТЬ НАРОД , ЗАРАДИ ГРОШЕЙ ТВОРЯЧИ НОВИЙ ГЕНОЦИД !!!

06.01.2018 09:30
Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.