Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Україна збільшує обсяги експорту фруктів і ягід в Європейський союз

002.jpg

Імпорт українських свіжих фруктів і ягід на європейський ринок продовжує зростати. Сьогодні у Києві проходить навчальний семінар ФАО, метою якого є допомога фермерам у підготовці до збільшення обсягів експорту фруктів і ягід.

У Європейському союзі вже вирощуються свіжі фрукти і ягоди у великих кількостях, але споживчий попит набагато випереджає внутрішнє виробництво.

Заповнення цієї ніші імпортом з України є однією з ключових тем семінару сьогодні. Навчання, організоване ФАО у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України і національною асоціацією «Укрсадпром», також охопить питання ефективних і стійких методів ведення сільського господарства для плодоовочевої продукції.

ЄС є швидким та динамічним ринком, враховуючи щорічну вартість імпорту свіжих дрібних фруктів в розмірі 641 млн євро і середньорічне зростання на 14,9 відсотка за останні п'ять років.

В даний час експорт України в ЄС в середньому становить 3,4 мільйона євро в рік, а це всього 0,5 відсотка від імпорту ЄС. Такі показники вказують на величезні можливості для України збільшити свою частку.

Серед учасників семінару - представники міністерств, Державної служби безпеки і захисту прав споживачів України, асоціацій виробників та агробізнесу, а також експерти з питань національної і міжнародної торгівлі. Це перший захід з питань експорту фруктів, організований ФАО в рамках проекту технічної допомоги Міністерству аграрної політики і продовольства України.  Наступного тижня також відбудеться семінар у Львові щодо практичних аспектiв експорту фруктiв до ЄС, включаючи питання використання автономних торгових преференцій для України, а також нещодавньому підписанню Угоди про зону вільної і всеосяжної торгівлі між Україною та ЄС.

Дана угода, конкурентоспроможні ціни, а також більш дешева і зручна логістика в порівнянні з конкуруючими країнами Південної Америки і Африки, створюють для України реальну можливість збільшити експорт в ЄС.

Однак вихід на європейські ринки також вимагає дотримання правил торгівлі ЄС і застосування чітких ринкових стандартів в питаннях упаковки і маркетингу.

«В рамках Ініціативи, - сказала економіст ФАО Ірина Кобута, - ФАО працює з Міністерством аграрної політики та іншими зацікавленими сторонами в Україні, щоб розвивати їх можливості щодо розширення експорту продуктів садівництва на ринки ЄС».

Очікується, що учасники обох семінарів покращать своє розуміння і застосування різних процедур і механізмів для виходу продуктів на ринок ЄС. Тренери презентують практичні рекомендації щодо організації роботи з національними органами і встановлення взаємовигідних відносин з місцевими покупцями, а також поділяться аналізом останніх тенденцій на ринку свіжих і заморожених продуктів.

 

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.