Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Чим аграріїв манить ринок агрострахування: висновки IFC

AN_254.jpg

Лідерами за кількістю укладених договорів з агрострахування протягом 2017 року стали Тернопільська, Дніпропетровська та Полтавська області відповідно. Такі дані були оголошені сьогодні під час «круглого столу» на тему «Аналіз ринку агрострахування в Україні: висновки та основні тенденції», організованого проектом Міжнародної фінансової корпорації (IFC) «Розвиток фінансування аграрного сектору в Європі та Центральній Азії».

Під час "круглого столу" були презентовані дані дослідження проекту IFC «Розвиток фінансування аграрного сектору в Європі та Центральній Азії» спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України щодо показників та тенденцій ринку страхування сільськогосподарської продукції в Україні протягом 2017-го андерайтингового року.

Результати даного дослідження підтверджують, що у 2017-му андерайтинговому році продовжилася тенденція зростання ринку агрострахування та покращення його якісних характеристик, зокрема кількість укладених договорів страхування зросла на 21%, обсяг страхових премій зріс на 30% у гривні та на 28% у доларовому еквіваленті. 

Середня ставка премії зросла на 10 процентних пункти, а рівень виплат за період перезимівлі перевищує показник 2016 року на 8.5 процентних пункти Страхування, пов’язане з програмами фінансування сільгоспвиробників через Аграрний Фонд та ДПЗКУ продовжує відігравати значну роль (частка цих договорів у загальній кількості зросла у порівнянні з минулим роком на 10 процентних пунктів). Спостерігається наближення параметрів страхування за цими договорами до параметрів страхування за незалежними договорами, що є ознакою поступового формування реальних ринкових умов страхування. Також слід відзначити, що страхові продукти у 2017-му році включили ширший перелік ризиків, ніж у попередні роки (захист від повної загибелі плюс весняні заморозки на період перезимівлі та страхування майбутнього врожаю від багатьох ризиків на весняно-літній період).  

У даному дослідженні були використані дані 13-ти страхових компаній України, котрі володіють ліцензією на впровадження страхової діяльності у формі добровільного страхування сільськогосподарської продукції. Дослідження було проведено у форматі добровільного опитування за допомогою  якого було отримано інформацію від кожної страхової компанії щодо: основних параметрів страхових договорів в розрізі застрахованих культур, областей України, типів страхових продуктів та щодо участі страхових компаній у програмах Аргарного Фонду та ДЗКПУ. Ключові результати дослідження  Загалом у 2017 році було укладено 957 договорів страхування, зокрема, 427 – на зимовий та 530 – на весняно-літній періоди. Сума зібраних страхових премій склала 204, 4 мільйони  гривень, що на 30% перевищує рівень 2016 року.  

Найбільшу кількість договорів було укладено у Тернопільській (98) та Дніпропетровській (94)  областях. За показником застрахованої площі першість належить Полтавській (75,6 тис. га) та Хмельницькій  (75,3 тис. га) областям. Перші позиції за об’ємом зібраних премій в Україні посіли Полтавська (33,7 млн гривень) та Дніпропетровська (18.1 млн гривень) області. 

У 2017 році аграрії найбільше страхували озиму пшеницю, озимий ріпак та кукурудзу. У цьому році, у 12 областях України були здійснені страхові виплати. Загальна сума страхових виплат по Україні склала по 7,5 мільйонів гривень. Першість за страховими виплатами отримала Хмельницька область з показником 40 % ( у розмірі 3, 1 млн гривень) виплат від загального обсягу виплат по Україні. Найбільші виплати у 2017році були здійснені за договорами страхування сої та гарбуза на весняно -літній період. Третю та четверту сходинку посіли договори страхування озимих пшениці та озимого ріпаку. Порівняно з 2016 роком, зросла кількість договорів на озимий ріпак та кукурудзу, зменшилася - на озиму пшеницю та соняшник.

Зокрема, у період перезимівлі 2016-2017 роках найбільшого розповсюдження набули договори страхування сільськогосподарських культур від повної загибелі в комбінації з весняними заморозками (72,3%). У період весна-літо 2017 договори страхування від поіменованих ризиків, домінували на ринку, склали лише 26, 4% від усіх договорів і поступилися місцем договорам страхування врожаю від багатьох ризиків, яких на ринку було укладено 68,2%. 

Під час "круглого столу" була обговорена ситуація, що пов'язана із страхуванням галузі тваринництва.

Як зазначив експерт ринку агрострахування, гендиректор компанії "Агрориск" Володимир Юдін, у зрізі поточної ситуації, пов'язаної з АЧС, найбільшим попитом користувалися б договори страхування, які покривають збитки від АЧС.

"Для того, щоб Ви собі уявляли: до спалаху АЧС в 2012 році, тариф по страхуванню у зв'язку з втратою свиней від всіх ризиків був приблизно 0,75%. Це приблизно в 5 разів менше ніж такий же тариф в Польщі",- зазначив Володимир Юдін.

На думку експерта, український ринок дуже схильний до демпінгування. 

"Коли у нас трапилася епідемія АЧС, перестрахувальники нам сказали, що вони не будуть брати на перестрахування ризики з втрати свиней. І тепер ми знаходимося в ситуації, коли ми можемо домовитися з перестраховиками про страхування цього ризику",- сказав експерт. 

Крім АЧС, Володимир Юдін назвав серед можливих ризиків для вітчизняного тваринництва і вузликовий дерматит, що вражає ВРХ.

"Якщо Україна не вдаватиметься до жодних заходів щодо запобігання дерматиту у ВРХ - ми будемо рівно в тій же ситуації, в якій опинилися через АЧС. Тому, якщо Мінагрополітики хоче розробити програму агрострахування, яка буде користуватися попитом, то потрібно звертатися до міжнародних перестрахувальникам - Swiss RE, Hannover RE та ін",- сказав Володимир Юдін. 

Катерина Звєрєва, AgroNews.ua

 

 

 

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ