Учені назвали країну-основоположницю виноробства | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

Учені назвали країну-основоположницю виноробства

823.jpg

Група іноземних вчених дослідила рештки стародавніх керамічних посудин, які виявили на території Грузії. Знайдені зразки вказують, що понад 8 тисяч років тому жителі країни першими освоїли мистецтво виноробства.

Про це повідомляється в науковому журналі "Proceedings of the National Academy of Sciences".

Залишки глиняних посудин виявили на двох різних об'єктах недалеко від столиці Грузії, Тбілісі. На їх аналіз фахівцям з семи країн світу, включно з США та Грузії, знадобилось близько 4 років.
Особливу увагу вчені приділили вивченню того, що могло бути всередині посудин. Після низки хімічних аналізів, на стінках глечиків вдалось виявити харчовий осад — переважно залишки речових, які характерні для бродячого виноградного соку та готового вина. Серед них — винна, яблучна та лимонна кислоти.
Вчені переконані, що глечики використовували для виготовлення та зберігання винних напоїв. А отже, 8 тисяч років тому у Грузії виноробний промисел вже існував. Це мінімум на тисячу років раніше, ніж на Близькому Сході та в Ірані.

"Ми вважаємо, що це найстаріший приклад культивування виноградної лози виключно для виробництва вина", — запевнив Стівен Батюк, співавтор дослідження та старший науковий співробітник Торонтського університету.

Іншим аргументом на користь цієї теорії стали дані з ґрунту, де знайшли стародавні посудини. За словами вчених, місцевість має багато виноградного пилку та так званих фітолітів — частинок кремнію, що містяться в клітинах виноградної лози та інших рослин. Також 8 тисяч років тому для цієї території був характерний більш вологий та м'який клімат. Це безпосередньо сприяло росту винограду без постійного догляду з боку людини.

За матеріалами: newwest.media

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.