Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні

AN_240.jpg

Компанія DuPont Pioneer Україна вперше увійшла до списку найбільших платників податків за підсумками 2016 р. Олена Дуніна, директор ТОВ «Піонер Насіння Україна», яке входить до DuPont Pioneer Україна, розповіла, які чинники сприяли входженню до списку лідерів української економіки і як довелося змінювати умови співпраці з основними клієнтами — агрокомпаніями, фінансовий стан більшості яких через перехід на єдиний податок і скасування спецрежиму з ПДВ істотно похитнувся.

- Як перехід на єдиний податок і скасування спецрежиму з ПДВ вплинули на фінансовий стан агрокомпаній?     

Відсутність можливості використання ПДВ (податкового кредиту) для власних потреб сільськогосподарських компаній має певний вплив і на ведення бізнесу DuPont Pioneer Україна, хоча безпосередньо не впливає на нашу операційну діяльність. Так, з боку сільгоспвиробників, які є нашими клієнтами, перехід на єдиний податок і скасування спецрежиму з ПДВ призвело до значного скорочення обігових коштів. Це негативно позначилося на їх поточній діяльності, адже оборотних коштів на закупівлю посівного матеріалу та інших ресурсів відтепер потрібно більше. Враховуючи вищезазначені умови, високу сезонність бізнесу та малодоступні дорогі кредити, наша компанія зробила кілька кроків назустріч клієнтам задля їх підтримки, а саме — ми пропонуємо більш гнучкі умови кредитування, а також після скасування спецрежиму ПДВ дещо зменшили ціни на нашу продукцію з метою більшої доступності передової генетики для сільгоспвиробників та зменшення вимивання їх обігових коштів на придбання посівного матеріалу.

Також від наших клієнтів ми чуємо, що існують певні труднощі з адмініструванням податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних та блокування реєстрації податкового зобов’язання.

Безперечно, автоматичне відшкодування ПДВ сприяє боротьбі з корупцією та унеможливлює зло­вживання, робить процес прозорішим, проте на поточний момент на практиці  ці інструменти не повністю реалізовані та потребують покращення. 

Упровадження чітких механізмів та спрощення бюрократичної складової реформ  сприятиме розвитку аграрного бізнесу в Україні та нормалізації оперативних процесів, що позитивно вплине на індекс інвестиційної привабливості України.

- Розкажіть, будь ласка, про перспективи подальших законодавчих змін фінансових умов для агробізнесу та їх наслідки.

Компанія DuPont Pioneer Україна має надію, що законодавчі реформи, які запроваджуються для агробізнесу, справді покликані стати на варті інтересів сільгоспвиробників та агрокомпаній і нашої країни в цілому. Звертаючи увагу на потужну роль України як сильного гравця на аграрному світовому ринку, важливо, щоб механізми стягнення податків були прозорими, зрозумілими, максимально спрощеними, об’єктивними і рівними для всіх компаній аграрного ринку. З нашого боку ми цілком готові сприяти запровадженню реформ, брати участь у заходах, в асоціаціях та обговореннях законопроектів.

- Ваша компанія вперше з’явилася у сотні найбільших платників податків. Які чинники цьому сприяли?    

Збільшення сплачених податків безпосередньо пов’язано зі зростанням наших продажів. Цьому сприяє підвищення попиту на якісне насіння кукурудзи та соняшнику з боку українських сільгоспвиробників. Адже завдяки своїм характеристикам саме таке насіння здатне забезпечити високу врожайність та дохідність українських аграріїв, які вимушені орієнтуватися на власні сили (на відміну від аграріїв багатьох країн світу, які отримують реальну дотаційну підтримку від держав, в яких ведуть свій бізнес). Компанія DuPont Pioneer Україна, до складу якої входять, зокрема, і ТОВ «Піонер Насіння Україна», і виробничий комплекс ТОВ «Стасі Насіння», активно розвивається в Україні протягом багатьох років. Незважаючи на непрості умови, компанія продовжує інвестувати в український агробізнес. Так, нещодавно ми оголосили про додаткові інвестиції в нову лінію соняшнику на нашому заводі, розташованому в с. Стасі Полтавської області. З усіх заводів компанії, розташованих по всьому світу, українське підприємство — найсучасніше. Окрім того, кілька років успішно працює науково-дослідницька станція в Київській області, яка займається вивченням пристосування тих чи інших гібридів в локальних ґрунтово-кліматичних умовах по всій території України. Ми пропонуємо високоякісну продукцію українським сільгоспвиробникам, маючи на меті насамперед збільшення ефективності і прибутковості наших клієнтів. Додатково для підтримки наших клієнтів в умовах дорогих, малодоступних фінансових ресурсів, ми пропонуємо цікаві програми, як, наприклад, надання бонусного насіння при участі фермерів у програмах раннього прогнозування та подальшої закупівлі насіння, страхування озимого ріпаку від примх природи, надаємо бонуси, знижки, а також працюємо з векселями та банківськими гарантіями, вивчаємо та впроваджуємо досвід передових країн з метою подальшого впровадження в Україні.

За матеріалами "Вісник. Право знати все про податки та збори

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ