Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Агропідприємці на Львівщині інвестують у свинарство та племінну генетику

AN_235.jpg

В цьому році у Львівській області відбувається підготовка 162 інвестиційних проектів, значна частка яких стосується аграрної галузі України. Львівщина розглядається європейськими інвесторами, як місце для зручного капіталовкладення в агробізнес. Цьому, зокрема, сприяють наявність умов для побудови зручних логістичних ланцюгів, завдяки своєму географічному розташуванню, працьовитість та талант місцевих фермерів та звичайно, великий потенціал сільського господарства. 

Одним з таких прикладів успішного іноземного інвестування є ТзОВ «Еко Міт» - молоде підприємство з високотоварного виробництва свиней на основі найкращої генетики та виробничих стандартів із масштабними європейськими інвестиціями, як фінансовими, так і технологічними. Скільки коштує побудувати сучасну свиноферму з вирощування поросят, як знайти та зацікавити інвесторів та як допомагає обласна влада Львівщини агропідприємцям, ми поцікавилися у Романа Хомечка, директора ТзОВ «Еко Міт» - свинарської компанії, що спеціалізується на продажу племінного поголів’я.

«Все почалося в 2012-2013 рр. Ринок ненасичений, і ми подумали, що треба зробити щось велике. А щоб це зробити треба залучити інвестиції» - Роман Хомечко

Роман Хомечко: Я живу на Львівщині  і, відповідно, це найбільш зручна локація для мене. Ми почали займатися свинарством і побачили, що це дуже добрий і перспективний напрямок, який є цікавим в Україні. Це було в 2012-2013 рр. Ринок ненасичений і ми подумали, що треба зробити щось велике. А щоб це зробити треба залучити інвестиції. Так ми почали вести переговори з партнерами, з якими були вже повязані в інших бізнесах. Це, зокрема, інвестор з Польщі, якого ми переконали вкласти кошти у будівництво сучасного свинокомплексу.

AgroNews.ua: Скільки склали ваші інвестиції?

Роман Хомечко: На сьогодні, з 2014 року, вони перевершили 10 млн. євро. Хоча планувалося менше. Переговори ми почали вести в 2013 році, і в 2014 –му, через події в країні, інвестор хотів призупинитися, але, на щастя, процес пішов і ми почали активну реконструкцію старого недіючого свинокомплексу. Ми купили старий свинокомплекс і повністю його модернізували. Від старого залишилися лише стіни. По суті ми купили руїни. Ми наново робили фасади, каналізацію, завозили нове обладнання.

AgroNews.ua: Скільки ви сьогодні утримуєте свиней?

Роман Хомечко: На сьогодні у нас є 3,5 тис. свиноматок, які мають здатність продукувати близько 90 тис. поросят в рік. Крім звичайних поросят у нас є також генетична ферма. Тобто ми самі виробляємо свиноматок для власних потреб і для продажу фермам, що хочуть займатися вирощуванням поросят. Цей бізнес є складнішим і більш вибагливим. Українські фермери ж отримують якісний продукт, не шукаючи його за кордоном – в Польщі, Німеччині чи Данії. Ми є представниками в Україні всесвітньо відомої компанії ChoiseGenetics, що має представництва по всьому світу. Ми працюємо за їх стандартами, повністю відповідаючи вимогам компанії. Між нами є представницька угода, згідно якої вони отримують комісію за користування  торговою маркою. Зі свого боку їхні спеціалісти приїжджають до нас і роблять аудит на відповідність стандартам компанії.

AgroNews.ua: Зараз багато говорять про проблему АЧС. Як цей фактор позначається на вашому бізнесі – це реальна проблема чи вона більше викликана інформаційною хвилею, яка лише заважає?

Роман Хомечко: Така проблема дійсно існує. Вона серйозна. Якщо АЧС виявлять на якійсь фермі, то для неї це може означати фактичне банкрутство, адже держава не компенсує збитки фермерам. Але якщо говорити безпосередньо про нас, або якісь інші великі підприємства, які серйозно ставляться до питань біобезпеки, то ми цієї проблеми не боїмося. Звичайним природним шляхом вона до нас не потрапить. У нас багаторівнева система безпеки, на території існують санпропускники тощо.

«Плануємо залучити 5 млн. євро інвестицій, щоб збільшити кількість свиноматок до 5,5 тис.»

Роман Хомечко: У нас є певні ідеї щодо інвестування, можливо протягом найближчого року ми доінвестуємо близько 5 млн. євро, щоб збільшити кількість свиноматок до 5,5 тис. І наступний етап – ми хочемо замкнути цикл відгодівлі, щоб не продавати молодих поросят, а реалізовувати вже свиней для продажу на забій.  В сукупності на реалізацію цих планів потрібно залучити близько 10 млн. євро. Зараз ми вивчаємо документи, маємо намір звернутися до Львівської облдержадміністрації, при якій створено спеціальний Кабінет інвесторів.

AgroNews.ua:  Кабінет інвесторів – це якійсь допоміжний орган для бізнесу?

 

Роман Хомечко: Вони допомагають інвесторам в плані підтримки на всіх рівнях, консультацій по роботі з контролюючими органами. Є підтримка Львівської ОДА для інвесторів, що хочуть тільки розпочати свій бізнес в регіоні. Олег Синютка та Наталія Хмиз підкреслюють, що готові допомагати інвесторам і працювати з усіма, хто має пропозиції. Наприклад, якщо говорити про земельне питання, то тут обласна влада допоможе безумовно. Без усілякої корупції. Проте, нажаль, якщо в області чи районі є розуміння важливості допомоги бізнесу, то в інших державних органах поки багато що залишається по-старому.

Катерина Звєрєва, IA AgroNews.ua

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ